Petits Plats - Washington, D.C.

Franceză, Americana, Supă
Vezi meniul
Meniu complet cu prețuri și poze
Rezervare de masă
Rezervă o masă pentru Petits Plats

Petits Plats

Petits Plats
3.8 / 5 (2570 reviews)

Descriere

Ultimul update: 17.01.2026 de la: Narciso

Cerere de rezervare pentru Petits Plats

Solicită rezervarea acum

Recenzii

★ 3.8 / 5 from 2570 reviews
bo-user-230
25.12.2020

Restaurantul nu ne-a onorat cardul cadou. Nici nu mi-au chemat soțul înapoi când a încercat să vorbească cu un manager.

matteo-287
25.06.2019

Cereți ton ahi nu l-au avut. Asta a eliminat aproximativ 1/3 din meniu. Scoici comandate + scoici. Midiile erau insuficient gătite și nici măcar nu se deschideau. Scoicile au fost goale aproximativ jumătate. Chelnerițele erau noi și apologetice, sper că își poate găsi un nou loc de muncă

marcellus-17
21.07.2018

Îmi plăcea acest restaurant de fiecare dată când mergeam, dar pentru mâncarea din centru mâncarea era absolut teribilă. Toți trei am urât mâncarea și este regretabil că cred că am servit mâncare atât de cumplită în trecut. Foarte dezamăgitor și o mare pierdere de bani și timp.

abshire-narciso
25.04.2023

Great food. Great place.

ypowlowski-5
14.11.2020

În aceste zile, sunt întotdeauna suspect de recenzii pe orice site. Privind toate recenziile de pe acest site și altele, voi fi obiectiv în speculațiile mele. În primul rând, pe baza tuturor premiilor atârnate pe peretele de la intrare, toate vechi de câțiva ani, cred că a existat o schimbare de proprietate, dar nu sunt sigur când. Alternativa este că există două seturi de bucătari și personal. Unul care este excelent, un alt set i-a blocat în congelator în timp ce au preluat controlul. Avem pe acesta din urmă. Am încercat doar câteva aperitive și două băuturi. Băutura mea, house chardonnay, nu a fost chardonnay, dar nu am putut atrage atenția nimănui care să o rezolve. Mă aștept să fie un gust dur alb, singurul alt alb de la pahar. Și paharul meu era murdar. Pâinea a sosit, dar a fost prăjită, ceea ce era ciudat. Soția mea a comandat un kir royal, una dintre recomandările lor la pahar, era complet plat și prea multă cremă de casă avea gust de gheață italiană topită. Faptul că cineva care se ocupa de băuturi nu știa ce fac. Am comandat supa zilei, roșii și ar fi trebuit să-mi dau seama că roșiile nu sunt în sezon. Gustat ca al lui Campbell. Si rece. Serviciul a fost serios, dar neorganizat. Nu știu sigur de ce, nu era atât de ocupat. Am decis să ne reducem pierderile și să nu comandăm cina, astfel încât experiența dvs. poate varia. De obicei pot observa o recenzie falsă, mai multe puncte de exclamare sunt primele oferite, dar alte recenzii relativ recente par autentice, așa că sunt confuz. Preț? Două boluri de supă și două băuturi costă Ambiance? Este o casă veche convertită. Unii spun ciudat, unii spun uzat. Nu am nici o părere. Când evaluez un restaurant în general, dau unul când sunt supărat, două când sunt doar trist. Dau două stele aici. Câteva mici modificări ar putea să o facă mai bună

Mai multe informații

Restaurante în apropiere: