Yugoslavia - Timişoara

#4 - Vegetarian - Timişoara, European, Pube
Vezi meniul
Meniu complet cu prețuri și poze
Rezervare de masă
Rezervă o masă pentru Yugoslavia

Yugoslavia

Yugoslavia
4.1 / 5 (2177 reviews)

Descriere

Pășiți în lumea gusturilor balcanice la Yugoslavia — un colț cu suflet de pub sârbesc unde pljeskavica se întâlnește cu berea artizanală și porțiile vin cu generozitate. Atmosfera e prietenoasă, tratamentul familial și muzica discretă fac din fiecare seară o mică călătorie culinară. Ideal pentru cinele cu prietenii sau pentru cei însetați de carne la grătar, meniul aduce arome robuste și combinații tradiționale care satisface apetituri mari. Dacă vrei un loc cu personalitate, gusturi clare și bere bună lângă tine, Yugoslavia promite o experiență autentică și memorabilă.

Ultimul update: 07.04.2026 de la: Colt

Cerere de rezervare pentru Yugoslavia

Rezervați la Yugoslavia anticipat: spațiu restrâns, timpi de servire posibil mai mari și menționați necesitatea terasei sau cerințele pentru vegetariani.

Recenzii

★ 4.1 / 5 from 2177 reviews

Recenzii mixte pentru Yugoslavia: mâncare tradițională și bere bună, serviciu prietenos, dar timpi de așteptare lungi, spațiu mic și opțiuni vegetariene limitate.

anaida82
01.02.2019

Comanda a ajuns în 20 de minute. Mancarea caldă si foarte gustoasă.

tdietrich-vine356
01.02.2019

Inca o experienta neplacuta cu acest restaurant. Data trecuta am comandat 2 portii de clatite si am primit numai una desi am platit pentru ambele. Metoda inselaciunii: clatitele au fost taiate in 2. Am mai comandat de la ei si stiam cat de mari sunt clatitele cu branza si stafide de aceea am comandat 2 portii. Am contactat reprezentantii acestui restaurant. Acestia si-au manifestat disponibilitatea de a remedia situatia si au promis ca la urmatoarea comanda sa primesc un cadou. Si l-am primit azi: ciorba de vacuta nu costa 5.99 lei (cum este pe site) ci 8 lei (cat apare pe factura). Am trimis acesta informatie celor de la foodpanda care au zis ca o sa-i instinteze pe cei de la acest restaurant. Iar cireasa de pe tort a venit cand a trebuit sa primesc restul cerut. Cel care a adus mancarea nu avea suficienti bani sa-mi dea rest (sau cel putin asa sustinea el) de la 100 lei si se astepta sa scot eu de sub saltea bani marunti. Cand i-am zis ca iei dau mancarea inapoi (desigur fara sa o platesc) a plecat sa schimbe banii mei... De obicei am bani marunti, doar ca de acesta data nu am avut. Pana la urma este de datoria lor sa poata da rest de la orice suma - noi suntem clientii iar ei sunt prestatorii de servicii. Dar acest lucru le este strain lor. Ei vor bacsis fara sa faca niciun efort. Trebuia sa nu ii mai las niciun bacsis. Total dezamagit de acest restaurant. Evaluare finala: 1 stea.

noor-scherms
01.02.2019

Mâncare bună. Micii sârbeşti (10 bucăți) vin cu câțiva cartofi prăjiți, ceapă tocată mărunt și un ardei iute. Am mai comandat și gulas de vită - la fel de bună. Ciorba de legume a prins miros (și gust) de la ambalaj. Per ansamblu o mâncare bună care își merită banii.

colt64
11.03.2023

Imediat ce am intrat (grup de 4), am fost întâmpinați de un chelner extrem de nepoliticos care ne-a spus că totul durează mult în acel restaurant în timpul schimbului său. De asemenea, avea un miros foarte puternic de transpirație. Mirosul din interior este extrem de...vechi mobilier, se află într-un subsol al unui clădiri vechi, fără respect pentru nicio regulă de siguranță. Câteva mese, spațiu aglomerat. Mâncarea ar putea fi ok, dar dacă trebuie să aștepți mult timp pentru a o primi, livrată cu un serviciu slab, atunci nu poți să o savurezi.

lucentiu-moldovan
11.03.2023

Atenție, restaurantul este închis acum sau s-au mutat în altă locație. În rest, restaurantul a fost foarte bun, mâncare gustoasă, bere bună și atmosferă plăcută pentru că era o afacere de familie. Dacă veți găsi noua locație, recomand.

FAQ

Da, atmosfera de pub și porțiile mari îl fac potrivit pentru grupuri, însă e bine să rezervați din cauza spațiului limitat.

Ambianța e de pub familial, cu muzică de fundal plăcută; însă spațiul poate părea vechi și uneori aglomerat.

Mai multe informații

Proprietarul și personalul au fost cunoscuți să ofere ocazional bere artizanală din partea casei — un gest tipic pentru atmosfera familială a localului.

Restaurante în apropiere: