Recenzii - Yugoslavia

#4 - Vegetarian - Timişoara, European, Pube

Rezumatul recenziilor

Yugoslavia se prezintă ca un local cu accente rustice de bucătărie sârbească, apreciat pentru porțiile generoase, pljeskavica autentică și berea artizanală servită în atmosferă relaxată. Mulți clienți laudă ospitalitatea personalului și senzația „de pub” familial, muzica de fundal plăcută și mix-urile care permit degustarea mai multor preparate tradiționale. Pe de altă parte, vizitatorii raportează timpi mari de așteptare, variații în calitatea serviciului și un spațiu restrâns, uneori aflat la subsol, care poate părea aglomerat. Meniul este în general dominant carnivor și poate fi prea „greu” pentru cei care preferă preparatele ușoare sau vegetariene.

Scor Total
4.1 din 5
Impresionant | 2177 comentarii

Recenzii de la mai mulți utilizatori

Meniu

Ultimul update : 11.03.2023

4.0 ★ din 38 comentarii
anaida82
01.02.2019

Comanda a ajuns în 20 de minute. Mancarea caldă si foarte gustoasă.

tdietrich-vine356
01.02.2019

Inca o experienta neplacuta cu acest restaurant. Data trecuta am comandat 2 portii de clatite si am primit numai una desi am platit pentru ambele. Metoda inselaciunii: clatitele au fost taiate in 2. Am mai comandat de la ei si stiam cat de mari sunt clatitele cu branza si stafide de aceea am comandat 2 portii. Am contactat reprezentantii acestui restaurant. Acestia si-au manifestat disponibilitatea de a remedia situatia si au promis ca la urmatoarea comanda sa primesc un cadou. Si l-am primit azi: ciorba de vacuta nu costa 5.99 lei (cum este pe site) ci 8 lei (cat apare pe factura). Am trimis acesta informatie celor de la foodpanda care au zis ca o sa-i instinteze pe cei de la acest restaurant. Iar cireasa de pe tort a venit cand a trebuit sa primesc restul cerut. Cel care a adus mancarea nu avea suficienti bani sa-mi dea rest (sau cel putin asa sustinea el) de la 100 lei si se astepta sa scot eu de sub saltea bani marunti. Cand i-am zis ca iei dau mancarea inapoi (desigur fara sa o platesc) a plecat sa schimbe banii mei... De obicei am bani marunti, doar ca de acesta data nu am avut. Pana la urma este de datoria lor sa poata da rest de la orice suma - noi suntem clientii iar ei sunt prestatorii de servicii. Dar acest lucru le este strain lor. Ei vor bacsis fara sa faca niciun efort. Trebuia sa nu ii mai las niciun bacsis. Total dezamagit de acest restaurant. Evaluare finala: 1 stea.

noor-scherms
01.02.2019

Mâncare bună. Micii sârbeşti (10 bucăți) vin cu câțiva cartofi prăjiți, ceapă tocată mărunt și un ardei iute. Am mai comandat și gulas de vită - la fel de bună. Ciorba de legume a prins miros (și gust) de la ambalaj. Per ansamblu o mâncare bună care își merită banii.

mario65-vine411
01.02.2019

Mancare foarte buna ,comanda a ajuns in timp foarte scurt, per total foarte multumit.Recomand plescavita Tito si platoul acela de 2 persoane.

lucentiu-moldovan
11.03.2023

Atenție, restaurantul este închis acum sau s-au mutat în altă locație. În rest, restaurantul a fost foarte bun, mâncare gustoasă, bere bună și atmosferă plăcută pentru că era o afacere de familie. Dacă veți găsi noua locație, recomand.

Google
4.3 ★ din 1018 comentarii
Restaurantguru
4.5 ★ din 1 comentarii
Tripadvisor
3.9 ★ din 67 comentarii
Int Restaurants
4.4 ★ din 1053 comentarii

FAQ

Serviciul este adesea prietenos și atent, deși au fost semnalate și situații cu personal nepoliticos sau vremuri aglomerate.

Calitatea poate varia: mulți găsesc mâncarea gustoasă, dar au fost și observații despre preparate fără savoare sau prea uleioase.

Restaurante bine cotate în apropiere de Timişoara