Taverna Romana - Hamburg

Grecesc, Italian, European
Vezi meniul
Meniu complet cu prețuri și poze
Rezervare de masă
Rezervă o masă pentru Taverna Romana

Taverna Romana

Taverna Romana
3.8 / 5 (7738 reviews)

Descriere

Ultimul update: 15.06.2026 de la: Simona

Cerere de rezervare pentru Taverna Romana

Recenzii

★ 3.8 / 5 from 7738 reviews
allison-lira
30.11.2020

Serviciul, mâncarea, restaurantul frumos sunt remarcabile! Dacă vizitați Hamburg, acesta este un loc unde puteți merge

alonso-marques
30.11.2020

Ne-am împiedicat de acest loc în timp ce încercam să găsim unde să mâncăm în Sternschanze. Arată doar mic din exterior, dar are de fapt o zonă destul de mare în spate, inclusiv o zonă exterioară cu mai multe mese, așa că nu ar trebui să aveți o ... problemă de sosire fără rezervare. Personalul a fost strălucitor, prietenos, atent și atent, am primit chiar și o lovitură gratuită de Ouzo atunci când plăteam factura. Mâncarea este un amestec de influențe italiene, grecești și turcești. Are un preț rezonabil, iar porțiile au fost foarte generoase. Am avut musaca, care era absolut delicioasă. Restaurantul are o senzație informală și este un loc frumos dacă vă place să mâncați afară. Dacă doriți mâncare bună și consistentă la un preț rezonabil, aș recomanda absolut Taverna Romana. Voi face o altă vizită dacă ne întoarcem la Hamburg

ignacy85
30.11.2020

Un loc frumos pentru a viziona meciuri de fotbal. Am fost acolo cu niște prieteni pentru sferturile de finală ale Cupei Mondiale feminine, iar atmosfera a fost prietenoasă. Al nostru..

simona-alupului
09.06.2025

Nu recomand. Gazda (proprietara, cred) foarte drăguță și am stat de vorba la final. Parcare nu au parcare proprie, trebuie cautat Zona șocant, multa politie și oameni ai strazii. Local impresionant..a fost un local frumos odată, însă nu a fost întreținut. Mult praf, lustre care aproape cad. Baia nu a fost reparata..sunt multe stricăciuni și mizerie generala care arata lipsa de mentenanță, interes. Servire ok.ish Mâncare am comandat sarmale care aveau un gust pronunțat de acru. M am gândit ca poate e varza și am dat o la o parte, dar același gust. Carnea nu era suculenta, ci seaca. Am fost convinsa ca nu sunt proaspete. Băutură (suc de mere) adusa de undeva din spate la pahar. Din nou, nu știam ce beau. Prefer la sticla într un asemenea local, ca să știu ca e safe de băut. Atmosfera ok. Muzica pe fundal.

benny-g-pilot78
09.06.2025

Cea mai buna ciorba de burta ...chiar comparativ cu cea din Romania....probabil ca navetisti moldoveni ca domnul radu emil au fost dezamagiti din motive de haterism....culmea ca prostia dumnealui cum ar fi cuvantul ,,naspa ' ' a iesit in germana ca ciorba a fost ft buna....!!!!

Mai multe informații

Restaurante în apropiere: