Recenzii - Intim

Fructe De Mare, Internațional, European

Rezumatul recenziilor

În general, restaurantul primește recenzii mixte. Amplasat în afara centrului orașului, are o terasă spațioasă cu aranjamente confortabile, deși muzica prea tare poate fi deranjantă. Meniul pare a fi orientat către turiștii neselectivi, cu preparate care nu impresionează. Există probleme cu prepararea cărnii, a ouălor și a altor ingrediente. Cu toate acestea, preparatele cu carne sunt apreciate, iar vinul și serviciul sunt bune. Alți clienți au apreciat varietatea meniului și preparatele delicioase, inclusiv peștele proaspăt din ferma proprie. În general, serviciul a fost apreciat și prețurile sunt corecte.

Scor Total
4.2 din 5
Impresionant | 8638 comentarii

Recenzii de la mai mulți utilizatori

Meniu

Ultimul update : 19.03.2023

4.6 ★ din 27 comentarii

Am mers acolo după o drum lung, așa că eram flămânzi. Dar totuși putem spune că mâncarea a fost bună, meniul foarte diversificat (inclusiv o gamă largă de pește). Am încercat o ciorbă de pește storceag, specialitatea din Delta Dunării. O caracatiță în sos. Desertul a fost fabulos: un tort cu brânză și fructe de pădure, iar porția este suficient de mare pentru două persoane!

Mâncarea excelentă! Un loc primitor cu servicii frumoase. Locul este frumos. Masa noastră a fost incredibilă, am comandat pizza și un desert!

Am fost de câteva ori în acest loc. Ultima dată am mâncat carne de vită, paste și pui. Toate au fost gustoase, raportul calitate-preț a fost bun. Era plin duminică.

razvan90
20.04.2022

Într-una din călătoriile mele de afaceri în Moldova, am făcut o pauză de prânz aici. Locație frumoasă și liniștită și personal amabil. Meniu interesant cu peste proaspat de la ferma proprie! Mâncarea pe care am avut-o (păstrăv la grătar și risotto) a fost foarte gustoasă, dar ar putea fi puțin mai mare. Dacă călătoriți în Focșani, poate fi un loc bun pentru o pauză.

Peștele cu sos de șampanie a fost gigantic și absolut delicios! De asemenea, pizza și înghețata de ricotta au fost excelente. Merită o vizită!

Google

Ultimul update : 04.09.2023

4.3 ★ din 1684 comentarii

Restaurantul acesta a fost o experiență plăcută pentru cină. O atmosferă primitoare și un personal prietenos au contribuit la o seară reușită. Mâncarea a fost delicioasă, oferind o varietate de preparate care au satisfăcut gusturile tuturor. Prețul pe persoană, între 40 și 60 lei, este foarte rezonabil având în vedere calitatea servită. Recomand cu căldură acest loc pentru o cină relaxantă!

Mâncarea a fost acceptabilă, însă ospătarul de sex masculin a fost mult mai politicos, sociabil și de ajutor decât tânăra ospătară, care avea o expresie total dezgustată de faptul că am ales să mâncăm aici, fiind evident că simțea greață. Am fost singurii clienți din restaurant, iar în timp ce așteptam mâncarea pe care am comandat-o, muncitorii din bucătărie erau afară la o țigară, singura comanda din bucătărie fiind a noastră. După ce au terminat de fumat, ne-a fost servită masa, dar fără garnitura de legume la grătar, sub pretextul că "colegii mei din bucătărie nu au văzut garnitura." Înțeleg că poate fi o mică greșeală, dar nu mă trata pe mine și familia mea ca și cum am venit să mâncăm și am plecat fără să plătim. Total dezamăgitor, nu recomand nimănui.

Un local foarte dragut. Am comandat pui cu legume toscana si sos gorgonzola cartofi pe plita . Mancarea a fost foarte buna,perfecta. Recomand !

Din păcate, nu mai este nimic din ce era acolo... Am fost și am plecat după prima discuție cu chelnerul. Cu siguranță nu voi mai reveni.

meme-6
04.09.2023

Cel mai bun

Facebook
4.2 ★ din 2591 comentarii
Foursquare
4.2 ★ din 39 comentarii
Tripadvisor
4.0 ★ din 46 comentarii
Restaurantguru
4.3 ★ din 4100 comentarii
Int Restaurants
4.2 ★ din 151 comentarii

FAQ

O altă opțiune de parcare oferă Intim, Parcare, la doar 140 m de restaurant.

Superbele Poze de la Intim venite din Focșani au fost împărtășite de prietenii noștri de pe Meniu. Ele vă arată zona de luat masa de la Intim, decorul interior, locația și, absolut, uimitoare Poze cu delicios preparate de la Intim.

Restaurante bine cotate în apropiere de Focșani