Intim - Focșani

Fructe De Mare, Internațional, European

Intim

Intim
4.2 / 5 (8638 reviews)

Descriere

Chelnerii excelenti, deserturile sunt foarte bune. Atmosfera și muzica sunt grozave. Amplasat în centrul orașului. Foarte aglomerat în weekendurile de iarnă, trebuie să rezervați o masă cu cel puțin zile înainte. Mereu mă bucur să merg la Intim.

Ultimul update: 17.01.2026 de la: User

Recenzii

★ 4.2 / 5 from 8638 reviews

Am mers acolo după o drum lung, așa că eram flămânzi. Dar totuși putem spune că mâncarea a fost bună, meniul foarte diversificat (inclusiv o gamă largă de pește). Am încercat o ciorbă de pește storceag, specialitatea din Delta Dunării. O caracatiță în sos. Desertul a fost fabulos: un tort cu brânză și fructe de pădure, iar porția este suficient de mare pentru două persoane!

Mâncarea excelentă! Un loc primitor cu servicii frumoase. Locul este frumos. Masa noastră a fost incredibilă, am comandat pizza și un desert!

Am fost de câteva ori în acest loc. Ultima dată am mâncat carne de vită, paste și pui. Toate au fost gustoase, raportul calitate-preț a fost bun. Era plin duminică.

Food: 5 Service: 5 Atmosphere: 5

Mâncarea a fost acceptabilă, însă ospătarul de sex masculin a fost mult mai politicos, sociabil și de ajutor decât tânăra ospătară, care avea o expresie total dezgustată de faptul că am ales să mâncăm aici, fiind evident că simțea greață. Am fost singurii clienți din restaurant, iar în timp ce așteptam mâncarea pe care am comandat-o, muncitorii din bucătărie erau afară la o țigară, singura comanda din bucătărie fiind a noastră. După ce au terminat de fumat, ne-a fost servită masa, dar fără garnitura de legume la grătar, sub pretextul că "colegii mei din bucătărie nu au văzut garnitura." Înțeleg că poate fi o mică greșeală, dar nu mă trata pe mine și familia mea ca și cum am venit să mâncăm și am plecat fără să plătim. Total dezamăgitor, nu recomand nimănui.

Mai multe informații

Restaurante în apropiere: