Recenzii - Sarea-n Bucate

European, Salată, Vin

Rezumatul recenziilor

Sarea-n Bucate oferă porții generoase, deserturi remarcabile și o terasă primitoare, cu ingrediente proaspete și opțiuni casnice. Experiențele variază: unii laudă serviciul rapid și atent, alții semnalează întârzieri mari, comenzi lipsă sau chelneri nepăsători. Curățenia și camerele sunt apreciate, iar locația aproape de Salina Turda e convenabilă. Prețurile sunt considerate uneori cam piperate pentru preparatele mai puțin reușite. Recomandat cu precauție în funcție de așteptări.

Scor Total
3 din 5
Bine | 3834 comentarii

Ce nu-i place lui Susana R la Sarea-n Bucate:

Nu veniți aici doar pentru că este aproape de Salina Turda. Am ieșit din acest loc extrem de supărat. Serviciul este foarte prost! Chelnerii sunt complet demotivați. Nu am o poză, dar cartofii prăjiți, sau mai bine zis, cartofii au fost aproape cruzi. Mâncarea soțului meu a fost bună, de aceea îi dau 1 stea, pentru că nu poți să dai 0. Desertul a fost bun, dar, ca să fiu sinceră, l-am comandat doar pentru a scăpa de... Vezi toate recenziile.

Imagini încărcate de recenzenți

Recenzii de la mai mulți utilizatori

Google

Ultimul update : 19.01.2025

4.3 ★ din 41 comentarii

Serviciu excelent: 5 Locație: 5 Puncte forte ale hotelului: Prietenos cu copiii, Oferte excelente.

alexandr-iachimenco
19.01.2025

Foarte mult praf.

Mâncare foarte bună. Serviciul: 5 Locul: 5

Top-rated

Ultimul update : 31.10.2023

1.0 ★ din 10 comentarii
susana-r-3
31.10.2023

Nu veniți aici doar pentru că este aproape de Salina Turda. Am ieșit din acest loc extrem de supărat. Serviciul este foarte prost! Chelnerii sunt complet demotivați. Nu am o poză, dar cartofii prăjiți, sau mai bine zis, cartofii au fost aproape cruzi. Mâncarea soțului meu a fost bună, de aceea îi dau 1 stea, pentru că nu poți să dai 0. Desertul a fost bun, dar, ca să fiu sinceră, l-am comandat doar pentru a scăpa de gustul de cartofi cruzi din gură. Și în baie, când stăteam pe toaletă, apă picura pe mine din tavan. Mi-aș fi dorit să fi mers în altă parte.

alexander-m-tree159
31.10.2023

Cea mai proastă experiență pe care am avut-o într-un restaurant. După ce am vizitat mina de sare de la Turda, am vrut să luăm masa de prânz și acest loc era chiar în fața parcării. Cu un rating de 3.9, nu aveam așteptări foarte mari, dar ceea ce s-a întâmplat a fost o surpriză, și nu una plăcută. Totul a început când chelnerița ne-a adus meniuri murdare, acoperite cu sos alb. A durat aproximativ 30 de minute până să ne ia comanda, timp în care ea a luat o altă comandă. Berea pe care am comandat-o a venit repede. Împreună cu ea, chelnerița a adus preparatele, dar unul dintre farfurii era murdar, acoperit cu o substanță albă. Abia după ce am menționat asta, l-a luat și s-a scuzat. După 50 de minute de la sosirea în restaurant și fără a primi niciun fel principal, m-am dus la bar să întreb când va fi gata mâncarea, iar răspunsul a fost că va dura aproximativ o oră! Un detaliu pe care chelnerița a omis să-l menționeze când am comandat. Când am auzit asta, având în vedere experiența până acum, am cerut să anulăm comanda de mâncare și să plătesc berea, gândindu-mă că acesta va fi sfârșitul poveștii. Au fost de acord să anuleze mâncarea, iar eu am cerut să plătesc cu cardul. Când am trecut cardul, chelnerița mi-a spus că există o problemă cu acesta, în timp ce pe chitanță scria clar că există o eroare de comunicație cu serverul. Când am oferit să plătesc în numerar, au spus că nu este posibil din cauza unor limitări de sistem. În acel moment, am cerut să vorbesc cu un manager, iar ei au fost de acord să ia banii în numerar. Mergeți acolo pe riscul vostru.

elizabeth-k-bird7736
31.10.2023

O chelneriță foarte răutacioasă și un serviciu extrem de proastă. Am intrat în restaurant și nimeni nu ne-a ajutat să ne așezăm, așa că ne-am îndreptat către o masă mare, fiindcă eram 5 persoane. Chelnerița a venit urlând la noi că masa este rezervată (deși nu era nimic pe masă care să indice că este rezervată) și apoi ne-a numit stupizi. Am încercat să vorbim cu un manager, dar nimeni nu a avut amabilitatea să ne vorbească.

Facebookpag

Ultimul update : 19.01.2025

1.0 ★ din 1 comentarii
claudiu-strain
19.01.2025

Restaurantului i-aș acorda maximum 0.5 stele. Porțiile sunt mici în raport cu prețurile practicate; ...și cel mai rău, mâncarea este rece! Clasific categoric, nu pot recomanda acest restaurant!

Tripadvisor
4.1 ★ din 245 comentarii
Restaurantguru
3.9 ★ din 3250 comentarii
Int Restaurants
4.1 ★ din 287 comentarii

FAQ

Remarcabilele Fotografii de la Sarea-n Bucate din Turda au fost trimise de membrii comunității de pe Meniu. Acestea ilustrează sala în care se servește mâncarea la Sarea-n Bucate, designul interior, locația și, fără îndoială, extraordinare Fotografii cu delicios preparate de la Sarea-n Bucate.

Restaurante bine cotate în apropiere de Turda