Recenzii - Caprice
Rezumatul recenziilor
Caprice Restaurant din Timișoara se prezintă ca o destinație plăcută pentru cei care caută o masă reconfortantă, fiind deschis non-stop. Cu un meniu diversificat ce include preparate românești și italienești, restaurantul se dovedește a fi accesibil din punct de vedere financiar, mai ales în comparație cu standardele occidentale. Atmosfera este plăcută, cu un patio atrăgător, dar serviciul întâmpină unele dificultăți, cum ar fi perioada de așteptare mai lungă și unele probleme de comunicare. În ciuda acestor neajunsuri, savuroasele papanasi și preparatele bine gătite pot face experiența plăcută.
A fost Anonym la Caprice în:
Acesta este cu adevărat un loc plăcut, dacă vrei să mănânci într-un restaurant peste medie fără să cheltuieşti prea mult. Deşi nu este ieftin, cred că este un restaurant bun pe care oricine îşi poate permite să îl viziteze, având şi mâncare gustoasă. Papanasii lor sunt pur şi simplu uimitori și... merită cu prisosință prețul lor. Vezi toate recenziile.
Ce nu-i place lui Anonym la Caprice:
Ambientul plăcut, mâncarea este gustoasă, DACĂ o primești la temperatura corectă. Pastele pe care le-am primit servite erau deja reci. Chelnerul doar a spus: serios? și a plecat. Cam atât... Prețurile sunt peste medie în România (pentru turiștii occidentali totuși ieftine), dar serviciul nu este. Îmi pare rău,...dar modul în care chelnerul a gestionat situația este prea mult pentru 3 stele. Într-un restaurant mediu n... Vezi toate recenziile.
Recenzii de la mai mulți utilizatori
Ultimul update : 11.03.2023
Am mers cu partenerul nostru de afaceri la cină, am făcut comanda cu greu din cauza barierei lingvistice și am așteptat supa timp de o oră. După puțină plângere, am primit a doua masă în următoare jumătate de oră. Mâncarea nu a fost atât de bună pe cât ne-am așteptat.
Acesta este cu adevărat un loc plăcut, dacă vrei să mănânci într-un restaurant peste medie fără să cheltuieşti prea mult. Deşi nu este ieftin, cred că este un restaurant bun pe care oricine îşi poate permite să îl viziteze, având şi mâncare gustoasă. Papanasii lor sunt pur şi simplu uimitori și... merită cu prisosință prețul lor.
Ambientul plăcut, mâncarea este gustoasă, DACĂ o primești la temperatura corectă. Pastele pe care le-am primit servite erau deja reci. Chelnerul doar a spus: serios? și a plecat. Cam atât... Prețurile sunt peste medie în România (pentru turiștii occidentali totuși ieftine), dar serviciul nu este. Îmi pare rău,...dar modul în care chelnerul a gestionat situația este prea mult pentru 3 stele. Într-un restaurant mediu nu îți primești un preparat rece, ar trebui să fie cald.
Un loc frumos si prietenos, situat in suburbiile Timisoarei. Interiorul este ok la fel si partea din gradina. Chelnerul nostru a fost un băiat foarte drăguț și prietenos. A uitat unul dintre felurile noastre: Prima și singura problemă cu care m-am confruntat a fost că știa să... pună câteva întrebări în engleză, dar nu prea știu limba nici măcar la un nivel pentru a înțelege răspunsurile (chiar și unul simplu). .Meniul este doar in romana.Nu ofera pizza/paste.Daca vrei sa iei masa duminica seara este o optiune buna.Daca esti strain bariera lingvistica ar putea fi o mare problema.
Ultimul update : 22.02.2024
Cel mai bun restaurant din oraș!!!! Serviciul este bun și mâncarea este uimitoare.....
Serviciul impecabil! Mâncarea proaspătă și gustoasă mereu, deserturile excelente, personalul foarte activ!