Taverna Artemis Ottobrunn Griechisches

#31 - Sushi - Ottobrunn, Grecesc, Vin
Vezi meniul
Meniu complet cu prețuri și poze
Rezervare de masă
Rezervă o masă pentru Taverna Artemis Ottobrunn Griechisches

Taverna Artemis Ottobrunn Griechisches

Taverna Artemis Ottobrunn Griechisches
4.3 / 5 (4607 reviews)

Descriere

Ultimul update: 17.05.2026 de la: Jarrod

Cerere de rezervare pentru Taverna Artemis Ottobrunn Griechisches

Recenzii

★ 4.3 / 5 from 4607 reviews
hickle-santiago
24.12.2020

Acesta este un loc de copiat ascuns în Otttobrun. Deși sunt renumiți pentru Gyros, am avut cotletele de miel și un fel de mâncare de pui. Ambele au fost foarte gustoase. Colecția de spirite nu merită să se laude. Mai aveți beri obișnuite și vin. Băutura complementară ... de fenicul este, de asemenea, o notă plăcută

nella02
24.12.2020

Tocmai ne-am întors de la Atena și am avut dorința de a mânca încă o dată mâncare „grecească”. A fost „un slab bine” ceea ce am mâncat. Dar am ajuns la concluzia că mâncarea este pregătită pentru papilele gustative germane. Mai întâi ... avea nevoie de mai mult gust din condimente. Sosul de roșii al reisului era prea apos .. gustul prea slab și bifteki-ul la grătar puțin uscat. De fapt, la Atena nici nu am văzut „bifteki” într-un meniu, dar s-ar putea să provină dintr-o altă regiune din Grecia. Cina cu calamari ... cauciucată. iar calamarii ... prea XXL. Prea mult. Preferăm să avem mai multă calitate decât în ​​vrac. Am mâncat în Grecia calamare fierbinți și delicate. Legumele păreau a fi congelate. Poate că ne înșelăm, dar tăieturile perfecte păreau a fi un semn al acestui lucru și de gust sumbru. Zakziki ... hmm. în Grecia s-a topit în gura noastră ... aici ... zakziki industrial? Poate că alte alimente din acest restaurant sunt gătite mai bine. A fost bine. Arată mai bine în imagine

francois-vincent
24.12.2020

Am fost la Artemis pentru că o recomandase o prietenă a unei mame. A meritat vizita. Mâncarea era foarte bună, porții mari. Ne-a plăcut în mod deosebit orezul de roșii care a fost servit în locul chipsurilor. În ciuda faptului că se află lângă un drum principal, ... curtea era frumoasă și umbrită, nici măcar nu se vedeau mașinile din cauza verdeaței frumoase. Serviciul a fost rapid și prietenos

jarrod-gulgowski
24.12.2020

După ceva timp, am vizitat din nou acest restaurant vineri seara trecută. Am fost îndrumați spre masa noastră și după un timp foarte scurt, am primit meniul și după câteva minute comandăm băuturi și ceva de mâncare. Tânărul care ne servea, a fost ... foarte atent și foarte amabil. Masa noastră a fost foarte gustoasă și foarte bine gătită. Carnea era suculentă și fragedă, gătită la obiect. Și, de asemenea, garniturile au fost pur și simplu delicioase. Preferatul meu din această seară a fost GrillTeller. Mi-a plăcut foarte mult și mi-am dorit să am mai mult. Am terminat seara cu Ouzo și iaurt grecesc. Acesta a fost modul corect de a pune capăt cinei. Niciodată nu ai mâncat atât de bine într-un restaurant grecesc !! Vom vizita acest loc din nou foarte curând

lidia-anaya
24.12.2020

Atmosferă confortabilă, personal frumos, mâncare bună. Toate acestea la un preț rezonabil. Asta constituie un mix de succes

Mai multe informații

Restaurante în apropiere: