Monarch Saveour - Galaţi

#4 - Fructe de mare - Galaţi, #21 - Vegetarian - Galaţi, European

Monarch Saveour

2.6 / 5 (8 reviews)

Descriere

Ultimul update: 17.01.2026 de la: Tamara

Recenzii

★ 2.6 / 5 from 8 reviews
tamara-tudor
15.01.2018

Imi pare rau ca am intarziat aceasta recenzie, dar credeam ca locul este inchis, insa vad ca inca are recenzii datate dupa vizita mea. Voi reveni sa vad cu propriii mei ochi cum este acum, insa la ultima mea vizita a fost cu adevarat groaznic!

jan22-1
15.01.2018

Ieri am mers să cinăm la restaurantul Monarch cu un grup de 5 persoane. Totul a început cu plasarea comenzii. Am încercat să comandăm câteva preparate exclusive și scumpe, dar chelnerul ne-a spus că mai mult de 50% din meniu nu poate fi servit. Prin urmare, am fost nevoiți să alegem preparate care nu erau prima noastră opțiune. Restaurantul a durat mai mult de o oră să ne servească de fapt mâncarea. Aproape toate preparatele au fost servite reci și carnea exclusivă pe care am comandat-o (precum cerb și Chateaubriand), care ar fi trebuit să fie foarte fragedă și suculentă, a fost mai degrabă uscată și tare. Când am explicat acest lucru chelnerului, ne-a spus că nu era nimic în neregulă cu carnea și trebuia să plătim suma întreagă. Acest restaurant pretinde să fie unul dintre cele mai bune restaurante exclusive, dar de fapt calitatea mâncării și serviciul dintr-un pub local sunt de un standard mai înalt.

zhvrvbyts
15.01.2018

Am mers la cină aseară. Deoarece aveam o mică sărbătoare, am decis să mergem într-un alt loc pe care am crezut că este puțin mai elegant. Sunt o persoană care mănâncă ușor, dar mâncarea aceasta a fost de o calitate atât de scăzută încât era o rușine să gătești. 1. A început cu multe produse de pe meniu care nu erau disponibile. 2. Într-un restaurant aproape gol a durat aproape 90 de minute să servim 5 aperitive. 3. Cu excepția a 1 aperitive, toate celelalte erau deja reci și gustul varia de la rău la mediu/fad. 4. 2 coșuri de pâine, pe care nu le-am cerut, au fost puse pe masă și mai târziu le-am găsit înapoi pe factură. 5. După ce am curățat farfuriile cu aperitive a durat din nou mai mult de 1 oră înainte ca felurile principale să fie servite. 6. Acestea erau din nou reci/gătite greșit/pregătite prea sărate. Farfuriile arată că mâncarea a fost pur și simplu aruncată pe ele, fără nicio grijă. Carnea de cerb era gătită în așa fel încât să poată fi folosită pentru a reface tălpile pantofilor. Kaftas aveau atât de mult piper încât mi-a amortit de fapt gura. Chateaubriand-ul era de dimensiunea unei chifteluțe de pui și prea gătit. 7. Atunci când ne-am plâns managerului/chelnerului el a recunoscut că a durat mult timp/mâncarea era rece și unele preparate nu erau la standardele așteptate, dar nu, el nu a putut să vadă problema și a refuzat să ofere orice reducere. După cum puteți vedea, nu critic un loc fără un motiv adecvat, dar acest loc nu merită banii sau numele de restaurant.

FAQ

Un pic mai departe se află Gara C. F. R. Galați, de asemenea, poți accesa transportul comunal de aici.

Mai multe informații

Restaurante în apropiere: