Recenzii - Ryo's
Rezumatul recenziilor
Ce nu-i place lui Edmund Weber la Ryo's:
Am comandat Ramenul de porc Spozig și mâncarea a fost în regulă.
Jale
Nu am nici o idee de ce acest loc este atât de popular ... a durat puțin mai mult de o jumătate de oră pentru a obține locuri Vezi toate recenziile.
Recenzii de la mai mulți utilizatori
Ultimul update : 14.08.2017
Este întotdeauna un loc bun pentru a merge. Ramen este foarte delicios. Jale Aș recomanda ranmenul lui Tonkutsu și acolo 魚介 Ramen. Cu toate acestea, nu aș recomanda karagerea acolo.
Am comandat Ramenul de porc Spozig și mâncarea a fost în regulă. Jale Nu am nici o idee de ce acest loc este atât de popular ... a durat puțin mai mult de o jumătate de oră pentru a obține locuri
În opinia mea, cei mai buni ramen din Sydney. Puteți spune că a fost o mulțime de oameni care se bazează și pe linii lungi. Jale Jale Aș recomanda deschiderea la deschidere pentru a asigura timpi minim de așteptare. Personalul este foarte eficient și prietenos
Ryos Ramen întotdeauna ca gustul meu. Sigur, uneori va fi un pic sărat pentru unii, dar asta poate fi cazat rapid, deoarece puteți schimba sarea pe care ați pus-o în plăcuță pentru a vă personaliza preferința. Întotdeauna am venit aici pentru a comanda "Special" (bulion de porc, jumătate picant) și o pagină a lui Kimchi. Partenerul meu comandă același lucru cu puiul karaage. Nu dezamăgește niciodată. Serviciul dvs. este rapid, dar întotdeauna uniți ramenul și aromele. Acesta este locul potrivit pentru a merge în Sydney când Ramenul este al doilea nume al doilea.
Ei au fost în Ryo de mai multe ori timp de 6 ani și mă consider un client normal. Mă simt serviciul și calitatea produselor alimentare a căzut pe deal în jos, în ultimii ani. Prețul a crescut, iar taitei ramen nu este la fel de frumos ca înainte și supa nu mai este o comparație delicioasă / autentică cu Yasaka, Menya sau Genki. Serviciul nu a fost atât de mare. Am fost calculați aproape 20 de dolari mai mult decât valoarea efectivă a facturii finale, deoarece angajații și-au făcut calculul de două ori. Am văzut că calculul asupra proiectului de lege a fost deja incorect și a fost depășit pentru prima dată, iar cea de-a doua valoare factură pe care am arătat-o nu a fost corectă. Am făcut calculul în fața personalului cu calculatorul. Chiar am simțit inheritized când am fost acolo când am fost acolo pentru un timp când am încercat să fac calcul. Personalul a cerut scuze, dar încă nu am simțit cazul greșetei. Trist să spun că nu ne vom întoarce la restaurantul acestui ramen