Recenzii - Simbio

#13 - Vegetarian - București, American, Baruri

Rezumatul recenziilor

Este vorba de un restaurant care se mândrește cu o locație superbă, iar Marcel, câinele resident, adaugă un farmec aparte. Personalul este atent și prietenos, deși mâncarea nu impresionează în mod deosebit. Prețurile sunt destul de mari în comparație cu calitatea oferită. Cu toate acestea, restaurantul este ideal pentru un brunch, iar cafeaua este delicioasă. Oaspeții se simt confortabil într-o grădină interioară și serviciul este prompt și amabil. Din păcate, anumite preparate nu au impresionat în totalitate, însă experiența generală este una plăcută și recomandabilă.

Scor Total
4.3 din 5
Impresionant | 8683 comentarii

A fost Anonym la Simbio în:

Recomand acest loc în special pentru experiența de mic dejun / brunch. Asigurați-vă că rezervați în avans. Atât interiorul, cât și grădina nu sunt foarte mari. Meniul este destul de scurt, dar cu opțiuni pentru orice gust - supe, carne, salate, paste etc. Plata cu cardul este disponibilă. Nu am fost foarte impresionați de burger. Vezi toate recenziile.

Ce nu-i place lui Antonela Mihailescu la Simbio:

Multe țânțari, a durat 50 de minute până când mâncarea a ajuns. Am comandat 2 burgeri și 2 salate. Mâncarea a fost decentă, dar personalul nu era pregătit, am ajuns la ora 4 după-amiază, dar a trebuit să așteptăm până la ora 5 să plasăm comanda...Mai multe Vezi toate recenziile.

Imagini încărcate de recenzenți

Recenzii de la mai mulți utilizatori

Meniu

Ultimul update : 27.04.2023

4.0 ★ din 25 comentarii
mihailescu-antonela
27.04.2023

Multe țânțari, a durat 50 de minute până când mâncarea a ajuns. Am comandat 2 burgeri și 2 salate. Mâncarea a fost decentă, dar personalul nu era pregătit, am ajuns la ora 4 după-amiază, dar a trebuit să așteptăm până la ora 5 să plasăm comanda...Mai multe

arina72
27.04.2023

Am mers la recomandarea hotelului și sunt bucuros că am făcut-o. Nu am fi găsit niciodată locul dacă nu l-am fi căutat, deoarece are o intrare mică și discretă în grădină. Personalul a fost prietenos, mâncarea a fost minunată, iar meniul a fost atât de...Mai mult

balint-emilian
27.04.2023

Simbio este un loc foarte bun pentru a merge la micul dejun. Este în afara drumurilor bătute, dar foarte frumos. Ouăle Benedict au fost foarte gustoase, iar smoothie-urile foarte răcoritoare. Aș recomanda să mergi aici cu siguranță!

madge88
27.04.2023

Mâncare caldă care îți încălzește sufletul. Și locul este uimitor, o restaurare superbă a clădirii, o plăcere pentru orice entuziast de arhitectură. Burgerul naked este delicios.

myshyrbai-asyltas
05.07.2022

Recomand acest loc în special pentru experiența de mic dejun / brunch. Asigurați-vă că rezervați în avans. Atât interiorul, cât și grădina nu sunt foarte mari. Meniul este destul de scurt, dar cu opțiuni pentru orice gust - supe, carne, salate, paste etc. Plata cu cardul este disponibilă. Nu am fost foarte impresionați de burger.

Top-rated

Ultimul update : 14.10.2023

5.0 ★ din 10 comentarii
karolina-w-bank52
14.10.2023

Mâncare minunată! Am avut salată asiatică și rață destrămată. Nici măcar nu pot decide care a fost mai bună: Atmosferă primitoare, interior plăcut și o curte răcoroasă, umbrită. Îmi place acest loc!

adelina-a-1
14.10.2023

Locație frumoasă și confortabilă pentru a lua masa. Am mâncat un burger cu halloumi, care este o opțiune decentă pentru vegetarieni. Personalul a fost foarte prietenos și de ajutor. Singurul minus, din punctul meu de vedere, este designul interior al locației. Minimalist este puțin spus.

drago-c-2
14.10.2023

Am fost la acest loc ca parte a unui brunch cu colegii mei. Cu așteptări foarte mici, am fost extrem de surprins și plăcut impresionat de cât de CONFORABIL era totul. Locul era plin, iar timpul de așteptare nu a fost deloc rău; ne-au făcut să așteptăm pe terasa din spate, care oferea o priveliște foarte frumoasă. Personalul a fost foarte drăguț și amabil, cu un serviciu elegant. După ce ne-am așezat, am comandat imediat. Am început cu o farfurie de Steak și Ouă, împreună cu un Mojito. Prezentarea a fost foarte bună, iar pâinea acră de pe farfurie s-a potrivit excelent cu ouăle. Cartofii prăjiți la cuptor s-au făcut foarte bine cu steak-ul, totuși trebuie să menționez că nu am fost întrebat cum vreau steak-ul sau ouăle, nici nu am avut ocazia să menționez asta eu însumi înainte ca chelnerul să dispară. Cu toate acestea, nu am de gând să scad puncte din cauza asta, având în vedere cât de ocupați erau. Tot ce a fost în micul dejun englezesc a fost gustos și delicios. Deserturile noastre au fost de asemenea fantastice, clătitele fiind extrem de pufoase, deși mi-ar fi plăcut să aibă mai mult sirop pe ele. Mojito-ul a fost grozav și el, dar ar fi avut nevoie de un strop în plus de suc de lime pentru a echilibra amaruiul. Per ansamblu, am savurat cu adevărat experiența. Cu siguranță aș reveni <3

Facebook
4.4 ★ din 224 comentarii
Foursquare
4.2 ★ din 595 comentarii
Google
4.5 ★ din 3611 comentarii
Restaurantguru
4.5 ★ din 777 comentarii
Tripadvisor
4.6 ★ din 601 comentarii
Int Restaurants
4.4 ★ din 1725 comentarii
Happycow
3.0 ★ din 4 comentarii
Restaurantsdb
5.0 ★ din 1111 comentarii

FAQ

Cel de-al doilea cel mai apropiat loc de parcare este Parcare, la 447 metri de Simbio.

Uimitoarele Imagini de la Simbio din București au fost introduse de către comunitatea de pe Meniu. Acestea îți arată sala de mese de la Simbio, interiorul, locația și, în mod evident, superbe Imagini cu delicios gustări de la Simbio.

Restaurante bine cotate în apropiere de București