Hazel - Washington, D.C.

Global, Internațional, Americana
Rezervare de masă
Rezervă o masă pentru Hazel

Hazel

Hazel
4.1 / 5 (1838 reviews)

Descriere

Ultimul update: 17.01.2026 de la: Hershel

Cerere de rezervare pentru Hazel

Solicită rezervarea acum

Recenzii

★ 4.1 / 5 from 1838 reviews
theresa08
08.08.2017

Loc într-adevăr drăguț, la doar 7 luni, este mâncare din Nepal. Personalul este foarte drăguț și vă va ajuta să alegeți mâncarea dacă nu cunoașteți toate meniurile. Porții bune la un preț corect pentru mâncare cu adevărat unică (și mâncare cu adevărat bună!)

schinner-sheridan
08.08.2017

Un plus destul de nou la scena de mese Pleasanton. O destinație bună pentru bucătăria nepaleză. Am încercat mâncărurile momo, curry și biryani și toate erau gustoase și pline. Vom reveni în orice caz.

erich-202
18.08.2017

Acest restaurant este închis. Tabelul deschis trebuie eliminat din listă.

hershel-10
12.07.2022

Nu aș recomanda acest restaurant deloc. Ei o numesc nepaleze, dar este doar un nume fantezist pentru mâncarea indiană pe care o iubesc. Există multe restaurante indiene excelente aici, dar acesta nu este unul dintre ele. În primul rând, nu au existat alți clienți când am ajuns acolo. Două părți au intrat după noi și suntem îngrijiți înaintea noastră. Am spus în mod expres chelneriței totul ușor. Când am comandat un birayani, a uitat să ne spună până ne-am plâns că este mereu picant. Am început cu o ciorbă de linte necomestibilă. Era rece și sărat. Am cerut ceai fierbinte și ea a spus că au ieșit în după-amiaza aceea. Tipul nostru de pui era tot sos și foarte puțină pui. Am trimis-o înapoi și le-am spus să adauge mai mult pui. Felul de creveți era același - tot sos și aproape deloc creveți. Sosurile peste orez erau plăcute, dar costisitoare pentru cât de puțin ai obținut. Ne-am bucurat de startul lui Mo MO și Chana Masala. Îmi place Mango Lassi, dar tocmai l-au turnat dintr-un recipient de 1 galon. Probabil a fost pre-făcut în supermarket. Nu mergeți aici când avem o comunitate indiană atât de mare și diversă, cu restaurante excelente în toată regiunea.

melisa-134
29.04.2021

Am fost aici de 3 ori și ne place. Rareori este aglomerat, iar mâncarea este delicioasă. Conținutul de condimente este tolerabil și nu este la fel de fierbinte ca în alte restaurante indiene. Recomand această mică gaură în perete în fiecare zi.

Mai multe informații

Restaurante în apropiere: