Johnny Fishbone - Ultimo
Johnny Fishbone
Descriere
Imagini
Recenzii
Un mare restaurant cu personal prietenos. Brânza de bivol are un gust uimitor și este foarte proaspăt. De asemenea, sa bucurat de grila de zucchini. Pastele Cacio E Pepe a fost delicios, dar avea o mulțime de piper. Prezentarea a fost mare și un mare raport preț-performanță, dar la parter era foarte aproape de scaune.
Am fost de două ori la acest loc, la câțiva ani, când unul dintre prietenii mei ne-a invitat în noaptea de naștere. Am fost de fapt mulțumit de perspectiva de a mânca aici din cauza designerului "Cacio E Pepe" râvnit, care se rostogolește în jurul unei roți masive de brânză. Prezentarea instanței menționate este cu siguranță merită zona crucială a regelui. Toate mâncărurile comandate au fost delicioase și bine condimentate. Acest loc a simțit un pic strâns, mai ales când stai la etaj. Interiorul locului a arătat ca o zonă industrială și acest loc a oferit scaune interioară și în aer liber.
Dacă sunteți iubitori, ar trebui să verificați cu siguranță acest loc. Am scăpat de așteptarea de 2 ore, am mers să mănânc în altă parte și apoi am revenit la cea de-a doua cină! A meritat! Ar dori să se întoarcă și să încerce alte feluri de mâncare.
Eu și prietena mea au mers aici pentru a încerca faimoasa ei paste de brânză, Cacio e Pepe. De asemenea, am comandat o salată pe care nu o pot aminti numele. Pasta era destul de bună. Ar fi mai bine să puneți un sos de chili pe care ne-ați recomanda. Salata a fost bine. Mod implicit. Nimic special. Ne-a servit destul de repede, dar locul era destul de mic.
Meniu PDF
Mai multe informații
QR-Code pentru meniu

