Bodean - Tulsa

#14 - Comandă Vegetarian Tulsa, #15 - Comandă Fructe de mare Tulsa, Deserturi
Vezi meniul
Meniu complet cu prețuri și poze
Rezervare de masă
Rezervă o masă pentru Bodean

Bodean

Bodean
4.4 / 5 (7620 reviews)

Descriere

Ultimul update: 27.03.2026 de la: Laury

Cerere de rezervare pentru Bodean

Solicită rezervarea acum

Recenzii

★ 4.4 / 5 from 7620 reviews
kamron-mckenzie
11.08.2017

Săraci în cel mai bun caz. Mergea aici timp de 30 de ani. A fost refuzat serviciul. Sunt plecat de aici. Prea rău pentru că am iubit acest loc. Vedeți-vă ca niciodată!

wehner-kody
11.08.2017

Am rămas în East Tulsa vineri noaptea trecută și acest loc a venit pentru stridii pe jumătate de cochilie. De la început: telefonul a fost răspuns perfect și rezervările noastre au fost luate atât de fericit și cu o atingere de umor. Arată frumos din exterior. Am fost imediat întâmpinați când am deschis ușa și în câteva secunde au fost dus la masa noastră. Îmi place jazzul. Ei au jucând la volumul perfect pentru muzică de fundal frumoasă. Aceasta este o mese fină. Pentru că au peștele zburat de două ori pe zi la piața de fructe de mare, totul este proaspăt. Minunatul sortiment de stridii ne-a avut practic giggly! Chelnerița noastră a recomandat stridiile din Noua Zeelandă pe care nu le-am fi avut niciodată. Uimitor!!! Cel mai bun am gustat vreodată chiar și atunci când pe coastă. Am avut creveți Bisque Lobast și logodnicul meu avea chowder de sclam. Ambele au fost excelente, dar ne-a plăcut cel mai bine chowder. Salatele erau frumoase, dar lettinele au avut un gust chimic. Celelalte ingrediente au fost proaspete și clare cu brânză de capră cremoasă și tart. Somonul crud pe un pat de risotto de crab a fost delicios! Băuturile noastre nu au coborât niciodată un centimetru fără a fi umplute și chelnerița noastră a fost atentă fără a fi intruzivă. La final, ne-a adus un fruct cremă Brûlée W ca dar în casă. Apoi, managerul a venit la masa noastră, întrebându-ne dacă ne-am bucura de masa. Am reușit să spunem sincer că a fost o experiență cu adevărat mare. Cu toate acestea, logodnicul meu este un om de afaceri și și-a mărturisit în mod liniștit părerea despre salată. MGR ia mulțumit să spună că este ceea ce trebuia să știe și sa oferit să o elimine din factura noastră. Am refuzat spunând că era încă o experiență fantastică și bine merită. Se grăbi înapoi pentru a fixa problema salată. În câteva minute sa întors cu un cadou înfășurat pe Pecan Spice Spice pentru noi ca o mulțumire. Personalul este vesel, ambianța este elegantă, dar confortabilă, iar mâncarea este uimitoare. Planificăm deja următoarea vizită. Ne pare rău că nu sunt mai multe poze. A fost atât de bun că am uitat!

hubert71
11.08.2017

Am rămas în East Tulsa vineri noaptea trecută și acest loc a venit pentru stridii pe jumătate de cochilie. De la început: telefonul a fost răspuns perfect și rezervările noastre au fost luate atât de fericit și cu o atingere de umor. Arată frumos din exterior. Am fost imediat întâmpinați când am deschis ușa și în câteva secunde au fost dus la masa noastră. Îmi place jazzul. Ei au jucând la volumul perfect pentru muzică de fundal frumoasă. Aceasta este o mese fină. Pentru că au peștele zburat de două ori pe zi la piața de fructe de mare, totul este proaspăt. Minunatul sortiment de stridii ne-a avut practic giggly! Chelnerița noastră a recomandat stridiile din Noua Zeelandă pe care nu le-am fi avut niciodată. Uimitor!!! Cel mai bun am gustat vreodată chiar și atunci când pe coastă. Am avut creveți Bisque Lobast și logodnicul meu avea chowder de sclam. Ambele au fost excelente, dar ne-a plăcut cel mai bine chowder. Salatele erau frumoase, dar lettinele au avut un gust chimic. Celelalte ingrediente au fost proaspete și clare ... citiți mai mult

ebednar
21.09.2023

Great Service!

hardy67
11.08.2017

Am fost la Bodeans în numeroase ocazii și ne-am bucurat întotdeauna de experiență. Am mers în seara trecută ca să avem somonul de râu de cupru, care este un mare favorit al nostru. Am început cu salata de Caesar, care a fost un pic mic, deloc remarcabil și lumina pe dressing. Amândoi aveam somonul cu asperagus sau morcovi și cartofi de usturoi. Am întrebat dacă somonul ar fi mediu la grătar și răspunsul a fost că ar fi. Din păcate, ambii morcovi și somonul au fost subestimați în măsura în care soția mea a lăsat o parte din peștele ei pe farfuria ei. Era mai puțin decât mijlocul, ceea ce nu este greu să atingă așa cum mă grăbesc de multe ori eu însumi. Am lăsat jumătate din morcovii mei ca fiind de fapt prea greu să taie cu un cuțit. Fiecare dintre noi aveam un pahar frumos de vin și am împărtășit un sorbet pentru deșert. Toate în toată cina era o adevărată dezamăgire pentru 180 de dolari. Am putea conduce la Dallas pentru o cină mai bună pentru 180 de dolari. Serviciul a fost excelent și decorul restant. Vom reveni, dar numai pentru meniul de prânz.

Mai multe informații

Restaurante în apropiere: