Recenzii - Restaurant Sabres
Rezumatul recenziilor
Restaurantul Sabres din Timișoara oferă o gamă variată de fructe de mare și pește proaspăt, fiind considerat un loc de prânz sau cină excelent. Atmosfera este relaxantă și confortabilă, iar meniul este prezentat pe un iPad. Preparatele au fost delicioase, cu o mențiune specială pentru calamarii bebeluși și steak-ul de pește de sabie. De asemenea, deserturile au fost apreciate, precum Tiramisu. Prețurile pot fi considerate ridicate în comparație cu anumite cantități sau arome, dar în general, experiența culinară a fost excelentă și merită o vizită în acest restaurant.
Recenzii de la mai mulți utilizatori
Ultimul update : 11.03.2023
Mâncarea a fost delicioasă iar personalul este uimitor. 10/10 Experiență, dacă ești în Timișoara acest loc este o necesitate!!!!!!!!!!
Loc primitor! Priveliște minunată, frumos organizat și decorat în jur. Personalul primitor și plăcut. Mâncarea a fost foarte bună și. Doar un pas în plus pentru a transforma acest loc în extraordinar. Sunt uimit să văd că termenul de verificare nu este folosit, nu doar în acest restaurant, ci și în întregul Timișoara.
De fiecare dată când vizităm Timișoara mâncăm la Sabres. Ne place totul la acest restaurant. Designul interior, meniul (prezentat pe un iPad) și mâncarea. Aici se servesc paste făcute în casă. Sincer, este cea mai bună paste pe care am mâncat-o în România și, de asemenea... se află printre primele cinci paste pe care le-am mâncat în lume. Ar trebui să încercați și peștele. Bucățile de ton sunt fenomenale.
Ultimul update : 22.02.2024
I've had only great experiences here. The food is very tasty and well served, the staff is kind and qualified and the place looks incredible, especially the the outside terrace. It is definitely one of the best restaurants from Timisoara.
Totul este perfect: de la momentul în care intri, ești întâmpinat cu un zâmbet, până la respectarea rezervării, corectitudinea și seriozitatea atitudinii profesionale față de clienți, gustul mâncării și băuturilor, atmosfera artistică, în ansamblu, este locul perfect, chiar ideal, pentru a petrece o seară de neuitat. Am sărbătorit ziua mea aici și a fost cea mai perfectă zi de naștere! Felicitări întregii echipe!
Doar 5 stele pot oferi, dar meritati mult mai mult. Terasa arata foarte frumos. Meniul este ofertant, dar cel mai important cand calci pragul locatiei sunt oamenii. Profesionisti, servire impecabila si deosebit de amabili, va multumim pentru o seara minunata. Cu siguranta o sa revenim.
Am comandat un file de somon cu broccoli și morcovi cu sos de soia, iar prietenul meu a comandat risotto cu fructe de mare. Mâncarea a fost extrem de delicioasă! File-ul de somon a fost preparat perfect, iar sosul de soia s-a potrivit foarte bine cu totul. Prietena mea a spus că risotto-ul avea atât de multe tipuri diferite de fructe de mare încât nu putea lua o înghițitură doar de orez și totul era atât de bine gătit! Serviciul a fost, de asemenea, excelent.
Unul dintre putinele restaurante din Romania in care personalul cunoaste semnificatia conceptului de „customer service”. Mi a placut atat de mult mancarea si atmosfera incat, la o ora dupa ce am luat masa cu un prieten, m am intors singura sa mai mananc o data (blushing : . Gustul preparatelor bine gatite mi a amintit de o insula din Grecia... Plus un prosecco de calitate (cel in sticluta albastra „La Gioiosa” .