Recenzii - Crama Domneasca Restaurant

#17 - Pizza - Piatra Neamţ, Carne, Pui

Rezumatul recenziilor

Crama Domneasca este un restaurant situat în centrul orașului. A fost o experiență plăcută pentru mulți vizitatori, dar părerile sunt împărțite. Unele persoane au apreciat atmosfera plăcută și mâncarea bună, în timp ce altele s-au plâns de faptul că mâncarea nu a fost la fel de excelentă pe cât se așteptau. De asemenea, unii turiști s-au plâns că personalul a fost insistent în solicitarea bacșișului. Așadar, Crama Domneasca pare a fi un loc potrivit pentru o experiență tradițională românească, dar poate exista o anumită incoerență în calitatea serviciilor oferite.

Scor Total
2.4 din 5
Acceptabil | 18 comentarii

A fost Anonym la Crama Domneasca Restaurant în:

Am avut o prânz plăcut la Crama Domnească. Am ales acest restaurant pentru că este foarte bine poziționat și foarte aproape de locul unde ne aflam. Am avut o surpriză plăcută când am intrat. Decorațiunile au fost autentice și foarte interesante. De asemenea... temperatura din locație a fost perfectă (aproximativ 25 de grade Celsius, când afară erau 40 de grade). Fiind singurii clienți în restaurant, nu am trebuit să... Vezi toate recenziile.

Ce nu-i place lui Anonym la Crama Domneasca Restaurant:

Am decis să luăm cina în restaurant deoarece eram prea obosiți să ieșim din hotel. Totul a fost atât de rău! Am comandat mâncăruri românești, calitate proastă a produselor la prețuri ridicol de scumpe. Vinul foarte scump, nu este clar de ce?! Vin românesc... serviciul nu exista..., niciun interes deloc, am părăsit locul fără să ne întrebe cum a fost... sau poate că deja știau răspunsul!!!! Vezi toate recenziile.

Recenzii de la mai mulți utilizatori

Meniu

Ultimul update : 10.03.2023

2.3 ★ din 13 comentarii

Am decis să luăm cina în restaurant deoarece eram prea obosiți să ieșim din hotel. Totul a fost atât de rău! Am comandat mâncăruri românești, calitate proastă a produselor la prețuri ridicol de scumpe. Vinul foarte scump, nu este clar de ce?! Vin românesc... serviciul nu exista..., niciun interes deloc, am părăsit locul fără să ne întrebe cum a fost... sau poate că deja știau răspunsul!!!!

Am mers la acest loc datorită frumoasei locații în centrul orașului. Ne-au dat o masă frumoasă și era destul de aglomerat, așa că am crezut că este un semn bun. Nu am așteptat prea mult pentru mâncare, dar când a ajuns la masă, toate garniturile erau deja reci. Porțiile sunt bune, dar mâncarea nu este atât de mare. A fost un pic cleios, orezul era prea ud. Atmosfera din local părea ok. Când am vrut să plătim, chelnerul ne-a atras imediat atenția că taxă de serviciu nu este inclusă, bătând factura pe masă în fața noastră cu degetul, unde scria Serviciu 0.00. Practic, a cerut un bacșis. Despreși mâncarea nu a fost grozavă, am lăsat un bacșiș. Dar nu a fost suficient pentru ei, ne-au spus. Am spus că nu mai avem bani la noi, care era adevărul, dar el a continuat să spună că este foarte comun în România să lași un procent mult mai mare (mai târziu am aflat că aceasta nu era adevărat). Când în cele din urmă l-am convins că nu avem mai mulți bani, în cele din urmă s-a retras. Mai târziu am aflat de la doi localnici că acesta este un comportament foarte neobișnuit și probabil pentru că ne-au crezut turiști. Cu siguranță nu ne vom întoarce aici și recomand să cautați un alt loc.

Am avut o prânz plăcut la Crama Domnească. Am ales acest restaurant pentru că este foarte bine poziționat și foarte aproape de locul unde ne aflam. Am avut o surpriză plăcută când am intrat. Decorațiunile au fost autentice și foarte interesante. De asemenea... temperatura din locație a fost perfectă (aproximativ 25 de grade Celsius, când afară erau 40 de grade). Fiind singurii clienți în restaurant, nu am trebuit să așteptăm mult pentru personal sau pentru a comanda. Mâncarea a fost bună și pregătită conform indicațiilor noastre. Puțin cam scump, dar a meritat.

Tripadvisor
2.5 ★ din 5 comentarii

FAQ

Alternativ, există și un diferit loc de parcare, Parcare cu Plată. Acesta este la doar 469 m distanță de Crama Domneasca Restaurant.

Aceste Fotografii de la Crama Domneasca Restaurant din Piatra Neamţ au fost adăugate de comunitatea de pe Meniu. Acestea arată sala de mese la Crama Domneasca Restaurant, interioarul, locația și, desigur, minunate Fotografii cu delicios meniuri de la Crama Domneasca Restaurant.

Restaurante bine cotate în apropiere de Piatra Neamţ