Recenzii - Crama Domneasca Restaurant
Rezumatul recenziilor
Crama Domneasca este un restaurant situat în centrul orașului. A fost o experiență plăcută pentru mulți vizitatori, dar părerile sunt împărțite. Unele persoane au apreciat atmosfera plăcută și mâncarea bună, în timp ce altele s-au plâns de faptul că mâncarea nu a fost la fel de excelentă pe cât se așteptau. De asemenea, unii turiști s-au plâns că personalul a fost insistent în solicitarea bacșișului. Așadar, Crama Domneasca pare a fi un loc potrivit pentru o experiență tradițională românească, dar poate exista o anumită incoerență în calitatea serviciilor oferite.
A fost Anonym la Crama Domneasca Restaurant în:
Am avut o prânz plăcut la Crama Domnească. Am ales acest restaurant pentru că este foarte bine poziționat și foarte aproape de locul unde ne aflam. Am avut o surpriză plăcută când am intrat. Decorațiunile au fost autentice și foarte interesante. De asemenea... temperatura din locație a fost perfectă (aproximativ 25 de grade Celsius, când afară erau 40 de grade). Fiind singurii clienți în restaurant, nu am trebuit să... Vezi toate recenziile.
Ce nu-i place lui Anonym la Crama Domneasca Restaurant:
Am decis să luăm cina în restaurant deoarece eram prea obosiți să ieșim din hotel. Totul a fost atât de rău! Am comandat mâncăruri românești, calitate proastă a produselor la prețuri ridicol de scumpe. Vinul foarte scump, nu este clar de ce?! Vin românesc... serviciul nu exista..., niciun interes deloc, am părăsit locul fără să ne întrebe cum a fost... sau poate că deja știau răspunsul!!!! Vezi toate recenziile.
Recenzii de la mai mulți utilizatori
Ultimul update : 10.03.2023
Am decis să luăm cina în restaurant deoarece eram prea obosiți să ieșim din hotel. Totul a fost atât de rău! Am comandat mâncăruri românești, calitate proastă a produselor la prețuri ridicol de scumpe. Vinul foarte scump, nu este clar de ce?! Vin românesc... serviciul nu exista..., niciun interes deloc, am părăsit locul fără să ne întrebe cum a fost... sau poate că deja știau răspunsul!!!!
Am mers la acest loc datorită frumoasei locații în centrul orașului. Ne-au dat o masă frumoasă și era destul de aglomerat, așa că am crezut că este un semn bun. Nu am așteptat prea mult pentru mâncare, dar când a ajuns la masă, toate garniturile erau deja reci. Porțiile sunt bune, dar mâncarea nu este atât de mare. A fost un pic cleios, orezul era prea ud. Atmosfera din local părea ok. Când am vrut să plătim, chelnerul ne-a atras imediat atenția că taxă de serviciu nu este inclusă, bătând factura pe masă în fața noastră cu degetul, unde scria Serviciu 0.00. Practic, a cerut un bacșis. Despreși mâncarea nu a fost grozavă, am lăsat un bacșiș. Dar nu a fost suficient pentru ei, ne-au spus. Am spus că nu mai avem bani la noi, care era adevărul, dar el a continuat să spună că este foarte comun în România să lași un procent mult mai mare (mai târziu am aflat că aceasta nu era adevărat). Când în cele din urmă l-am convins că nu avem mai mulți bani, în cele din urmă s-a retras. Mai târziu am aflat de la doi localnici că acesta este un comportament foarte neobișnuit și probabil pentru că ne-au crezut turiști. Cu siguranță nu ne vom întoarce aici și recomand să cautați un alt loc.
Am avut o prânz plăcut la Crama Domnească. Am ales acest restaurant pentru că este foarte bine poziționat și foarte aproape de locul unde ne aflam. Am avut o surpriză plăcută când am intrat. Decorațiunile au fost autentice și foarte interesante. De asemenea... temperatura din locație a fost perfectă (aproximativ 25 de grade Celsius, când afară erau 40 de grade). Fiind singurii clienți în restaurant, nu am trebuit să așteptăm mult pentru personal sau pentru a comanda. Mâncarea a fost bună și pregătită conform indicațiilor noastre. Puțin cam scump, dar a meritat.