Recenzii - Complex Ciresica
Rezumatul recenziilor
Situat în inima stațiunii Neptun Olimp, acest restaurant atrage atât prin frumusețea terasei, cât și prin spectacolul de muzică live și dans. Deși mâncarea variază de la bucate tradiționale românești la preparate internaționale, calitatea pare să fie inconsistentă, cu unele mese fiind descrise ca fiind reheated. Serviciul, uneori profesional, a fost afectat de vremuri aglomerate și de personal mai puțin atent. Prețurile sunt considerabile, dar unii clienți consideră că merită pentru atmosfera vibrantă. Recomandarea generală este să faceți o rezervare anticipată pentru a vă bucura de o seară de neuitat.
A fost Vic Verstraeten la Complex Ciresica în:
Un restaurant bun amplasat intr-o livada de gutui de gradina bine intretinuta, loc foarte frumos si linistit. Mancarea este grozava, diverse preparate romanesti si continentale. Personal profesionist, foarte prietenos si politicos. Vezi toate recenziile.
Ce nu-i place lui Хрисо Габровлиева la Complex Ciresica:
Schnitzel congelat, fries francezi de câteva ore, prețuri excesive pentru serviciile oferite. Chelnerul care ne-a servit părea plăcut la început, dar pe parcurs ne-a enervat cu tot felul de întrebări, nu puteam lua nici o înghițitură fără să ne mai întrebe ceva sau să ne spună dacă îl găsim pentru cină. Înțeleg că clientul trebuie să se simtă bine, dar a fost prea mult! Vezi toate recenziile.
Recenzii de la mai mulți utilizatori
Ultimul update : 26.04.2023
Mâncare bună pentru noi și pentru copii! Personal foarte amabil si locatie excelenta! Am luat pranzul in fiecare zi si recomand inghetata de casa.
Un restaurant bun amplasat intr-o livada de gutui de gradina bine intretinuta, loc foarte frumos si linistit. Mancarea este grozava, diverse preparate romanesti si continentale. Personal profesionist, foarte prietenos si politicos.
Peisajul era impresionant, dar de la primul contact cu personalul cea mai bună impresie dispăruse. Mâncarea era proastă, de exemplu ciorbele aveau gustul că ar fi fost diluate... Și impresia proastă legată de personal era și mai rea în timp, părea că eram intruși în acest restaurant. Cum puteam să deranjăm personalul? Încă ceva: prețurile erau destul de mari (cel puțin în opinia noastră). Prețurile erau aliniate doar cu peisajul, nu cu performanța generală a acestui restaurant.
Schnitzel congelat, fries francezi de câteva ore, prețuri excesive pentru serviciile oferite. Chelnerul care ne-a servit părea plăcut la început, dar pe parcurs ne-a enervat cu tot felul de întrebări, nu puteam lua nici o înghițitură fără să ne mai întrebe ceva sau să ne spună dacă îl găsim pentru cină. Înțeleg că clientul trebuie să se simtă bine, dar a fost prea mult!
Locația este foarte frumoasă, mâncarea este bună și unele preparate sunt peste medie. Aș fi dat o notă mai mare, pe baza primelor 2 vizite, în timpul prânzului, când doamna care ne-a servit a fost foarte profesionistă, primitoare și rapidă. În seara respectivă, ne pare rău că am avut un chelner care a stricat serviciul, lipsa de atenție și lipsa de respect pentru seara noastră. A durat o oră pentru ca el să ne spună că nu au vinul pe care l-am ales, a adus altceva și apoi s-a enervat când am cerut meniul pentru a alege alt vin... așa că după 1h30 am reușit să bem... o sticlă de vin, apă și gheață... aveți spectacole artistice frumoase cu cântăreți romaneși celebri și dansuri în fiecare seară, deci trebuie să rezervați o masă în avans deoarece sunt de obicei complet rezervate. Prețurile sunt echilibrate pentru calitate și locație.