Basil Nut - Mosman
Basil Nut
Descriere
Imagini
Recenzii
Spectaculos rău. Acest loc a fost întotdeauna bun și așa că au ajuns întotdeauna ocupat. De fapt, mâncarea a fost suficient de bună pentru a justifica o așteptare de 35-40 de minute. Am avut câteva mese mediocre acolo în trecut când au fost ocupați, dar aceasta a fost paie finală. Și aceasta este prima mea recenzie a restaurantului. Vreodată. Nu a fost de data asta. După o așteptare de 45 de minute pe stradă pentru pad thailandez, pui și piulițe de caju, orez aburit și Sayy Skewer entree, comanda a fost doar lăsată pe tejghea. Un alt membru al publicului care aștepta și a ieșit și ma întrebat ce a fost numele meu și, într-adevăr, a fost al meu. După ce a primit-o acasă, frigarii de pui au gustat mai mult ca curry, și nu este un semn bun atunci când obțineți torța pentru a verifica starea cărnii. Era uscat, tepid și groaznic. Sosul a gustat mai mult curry decât satay. Nu au existat practic fidea în tai tai. Totul a fost gras și fără gust. Evident, partea de jos a tigaiei. Din nou încărcături de ... citiți mai mult
Luarea locală preferată și luați masa! Întotdeauna ocupat, mâncarea este întotdeauna delicioasă, personalul mereu prietenos chiar și atunci când fugi de picioare! Ne iubim peștele de chilli caramelizat - ne amintește de felurile de mâncare pe care le-am mâncat când eram în Phuket!
În primul rând, pălăria de pe oricine face tabla pentru acest restaurant. Meniul este enorm și schimbarea cretei colorate pentru fiecare fel de mâncare merită o mențiune! A fost la busuioc Nut de multe ori pentru cină și cea mai recentă vizită sa întâmplat să coincidă cu cea mai tare seară din 2017, când era încă 38 de grade la ora 18:00! Am primit ultima masă lângă registru, astfel încât am reușit să citim toate cele trei ziduri de vase de tablă! De asemenea, destul de cald și aburiți lângă bucătăria foarte ocupată! A început cu placa de fabrică, care constă în bani, prăjituri de pește, role de primăvară și gineză. Delicios! Apoi, curry verde de pui și fructe de pupa de cașunare se amestecă-Fry W King creveți, calamari și o mulțime de legume verzi. Foarte proaspăt și gustos. O alegere populară Mosman!
Acum că am părăsit Mosman, voi da acest loc revizuirea pe care o merită. Cred că nimeni nu scrie recenzii așa cum este cu adevărat o bijuterie locală și de obicei trebuie să rezervați înainte, deoarece este un restaurant mic, ocupat. Este o masă casuală mică, cu alimente care sunt ambalate cu mari arome la un preț foarte rezonabil. Bucățile de creveți și scallop, jao de pui și burta de porc sunt foarte recomandate.
Spectaculos rău. Acest loc a fost întotdeauna bun și așa că au ajuns întotdeauna ocupat. De fapt, mâncarea a fost suficient de bună pentru a justifica o așteptare de 35-40 de minute. Am avut câteva mese mediocre acolo în trecut când au fost ocupați, dar aceasta a fost paie finală. Și aceasta este prima mea recenzie a restaurantului. Vreodată. Nu a fost de data asta. După o așteptare de 45 de minute pe stradă pentru pad thailandez, pui și piulițe de caju, orez aburit și Sayy Skewer entree, comanda a fost doar lăsată pe tejghea. Un alt membru al publicului care aștepta și a ieșit și ma întrebat ce a fost numele meu și, într-adevăr, a fost al meu. După ce a primit-o acasă, frigarii de pui au gustat mai mult ca curry, și nu este un semn bun atunci când obțineți torța pentru a verifica starea cărnii. Era uscat, tepid și groaznic. Sosul a gustat mai mult curry decât satay. Nu au existat practic fidea în tai tai. Totul a fost gras și fără gust. Evident, partea de jos a tigaiei. Din nou încărcături de groapă în carne. Puiul de pui și cajul au fost fără gust și probabil una dintre cele mai uleioase feluri de mâncare pe care le-am văzut vreodată. O lingură ar produce ulei de 90% și 10% din ceea ce trebuia să fie. Din nou cartilajul și groapa. Orezul aburit a fost bun. Dar atunci m-aș aștepta cel puțin că acest lucru este un fel de mâncare destul de dificil de a fi înșurubat. După ce am argumentat cu jumătatea mea mai bună, care nu va mânca resturile, am decis să o aruncăm. Nu va mânca din nou acolo. Salvați-vă banii! Du-te la oodle de taitei în schimb!
Mai multe informații
QR-Code pentru meniu

