Molivos - Montréal
Molivos
Descriere
Imagini
Cerere de rezervare pentru Molivos
Recenzii
Molivos este un restaurant grecesc excepțional. Chelnerul a fost grozav și foarte antrenant. Mâncarea a fost superbă
Patru dintre noi am fost la Molivos într-o seară de luni, a fost foarte liniștit. Serverul nostru, Irwin, a fost foarte prietenos și solicitant. Aveam zuchinni prăjiți foarte gustoși, ușori și crocanți și ardeii dulci Olanda la grătar ca aperitive. Ni s-a servit multă pâine la grătar cu ulei de măsline. Trei dintre noi aveam platoul de creveți ca fel principal, în timp ce celălalt invitat avea broșeta de pui. Ambele selecții au fost considerate delicioase! Au fost servite cu salată, orez și cartofi prăjiți, așa cum a fost broșeta de pui. Singura mea sugestie ar fi aceea de a oferi clientului posibilitatea de a alege orezul sau cartofii în loc să le servească pe amândouă. Ni s-a servit, de asemenea, un fel de mâncare din fasole delicioasă Gigantes Plaki, delicioase, într-un sos aromat de roșii. Ne-am bucurat de o sticlă minunată de vin alb, Domaine Mercouri Foloi, la cină
Ne-a plăcut să luăm masa la Molivos. Ambianța era fermecătoare, mâncarea delicioasă și serviciul excelent ... Mulțumesc
Restaurant grecesc fermecător și autentic, care a fost destul de liniștit pentru o sâmbătă seara, dar, desigur, am rezervat pentru o masă destul de târzie. Masa a fost gătită la un standard bun, dar nimic interesant, nu la fel de bun precum poate fi mâncarea grecească. Serviciul a fost destul de atent, dar nu părea deloc grecesc! Cunoașterea mâncării și băuturilor grecești părea limitată. A fost recomandat starterul de caracatiță, dar a fost fie înghețat, fie gătit, deoarece era ok, dar nu special. Snapperul roșu pe care l-am avut amândoi a fost bun, dar nu uimitor. Una peste alta, un loc plăcut și fermecător, dar lipsit de pasiune și atenția reală la detalii pentru a-i da factorul wow. Iubita mea a plătit factura, așa că nu sunt sigură cu privire la suma reală, dar a sugerat că este cam scumpă. Cu siguranță nu depinde de unele dintre recenziile pe care le-am citit, dar este dificil, nu-i așa? Toată lumea are așteptări diferite. Cu siguranță nu solicităm snobii „foodie” și nu ne-a deranjat deloc simțul ușor degradat al locului, dar simțim că cunoaștem dragostea și imaginația și excelența, iar acest lucru a lipsit în mod clar aici. Un pic neglijat în toate privințele a fost sentimentul general ca un restaurant de familie, cu membrii familiei centrale dispăruți
Meniu PDF
Mai multe informații
QR-Code pentru meniu
