Yardstick - Makati

#13 - Comandă Fast Food Makati, #16 - Comandă Cafenele Makati, Înghețată

Yardstick

Yardstick
4.3 / 5 (3524 reviews)

Descriere

Ultimul update: 17.01.2026 de la: Geovanni

Recenzii

★ 4.3 / 5 from 3524 reviews
pgleason-1
11.08.2017

Vafa de caramel sărată de la Yardstick Coffee a fost cu adevărat minunată. Am încercat-o mâncând la Your Local și facem o comandă încrucișată la Yardstick pentru desert. Vafe cu caramel sărat pentru Php220.00 - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ 5/5 #îmi place să mănânc ???? ❤️

yschinner-farmer02
11.08.2017

Vafe sărată de caramel și espresso alb. Acest loc a fost recomandat de un prieten și sunt atât de fericit că am mers aici. Loc confortabil și mâncarea a fost minunată! Abia aștept să mă întorc aici

kub-marquise
11.08.2017

Vafe cu caramel sărat - 5 (cele mai fine vafe!) Pasta cu chiftelute - 4 (carnea are un postgust pe care nu-l pot explica, dar în general are un gust bun) Aceasta este definiția mea a unei vafe bune. Vafe cu caramel sărat este ceea ce mă întorc, nu doar o dată, de două ori, ci ori de câte ori îmi doresc vafe și înghețată. ????

wilkinson-geovanni
11.08.2017

Tocmai am avut de a face o oprire rapidă la rigla de masurat, un al treilea val de casa de cafea, care a câștigat inimile multora, nu doar lucrătorii Makati și rezidenți. Sunt rar în zonă din cauza densității sale ridicate, care provoacă întotdeauna haos în trafic. Locul este foarte spațios, cu tavan înalt, cu un aspect industrial modern. Puține locuri din zona ar putea, de asemenea, vă amintesc de un depozit. Interesant este că chelnerii poartă haine casual precum clienții obișnuiți, ceea ce ar putea confunda această parte. Am fost atunci când un străin ma ajutat din senin. Prietenul meu și cu mine am împărțit 9 uncii. Cafea latte cu două lingurițe de zahăr muscovado. fasole lor erau izbitor de puternic și dulceața lor naturală încă simțit foarte puternic. Reclamația mea aici a fost valabilă temperatura. Era destul de frig. A și au doar lapte integral, ce păcat. Vafa de yam purpuriu a fost destul de șocantă. Aspectul era destul de instagramabil, dar vaful său nu semăna nimic cu ceea ce mă așteptam. Am crezut că-mi vor servi deliciul purpuriu ... citiți mai multe

corkery-trisha
11.08.2017

După un prânz fantastic la Your Local, pare firesc să mergi la Yardstick pentru o ceașcă de cafea (sau două, cu ochiul!). Eu și prietenii mei am făcut asta acum câteva săptămâni. Chiar dacă este doar a doua mea vizită, mi-a plăcut întotdeauna cafeaua! Oamenii de aici își știu cu adevărat lucrurile. Aveam vanilie înghețată și alb plat. Nu a dezamăgit. Exact ceea ce aveți nevoie după un prânz consistent. Și prețul este destul de rezonabil! Baristii sunt prietenoși și foarte dispuși să răspundă la întrebările dvs. despre cafea (și poze cu cafea!). Locul este ușor și aerisit, este perfect pentru un loc rece de weekend. Au câteva elemente noi în meniu. Cu siguranță le voi încerca data viitoare când o voi vizita! ❤

Mai multe informații

Restaurante în apropiere: