Lusitano - Hamburg

Portughez, Fructe De Mare, European
Vezi meniul
Meniu complet cu prețuri și poze

Lusitano

Lusitano
4.5 / 5 (7770 reviews)

Descriere

Ultimul update: 04.06.2026 de la: Rodolfo

Recenzii

★ 4.5 / 5 from 7770 reviews
dwuckert
08.12.2020

Având în vedere laudele pentru acest loc aici, pe Yelp, am fost destul de dezamăgiți de experiența noastră aici. Poate că am fost acolo într-o noapte sau în felul de mâncare ...

graham-minnie
08.12.2020

Nu am fost niciodată în Portugalia, dar am fost invitat împreună cu soția mea în acest mic mic local din Hamburg. Comandat gambas și farfurie de pește, Dar în primul rând supă de pește. Totul era delicios, și vinul alb. Dau doar stele pentru că locul este într-adevăr ... mic. Merită să mergi, asigură-te că găsești locuri

balistreri-elmore
08.12.2020

Chelnerul a încercat să ne înșele, a refuzat să ne dea apă de la robinet și ne-a împins să cumpărăm o sticlă de apă la euro, folosea diferite meniuri, unul era evident pentru turiști. El a insistat să luăm câte o farfurie de pește mare ... fiecare și nu putem împărți una ... Când m-am plâns și am spus că am plecat, ne-a făcut gesturi obscene

rodolfo18
08.12.2020

Am vizitat Lusitano chiar înainte de Crăciun. Este un restaurant mic, este ieftin și porțiile sunt mari! Ni s-a dat un coș vast de pâine caldă proaspătă pentru a începe, așa că, avertisment, poate doriți să mergeți ușor mai ales dacă comandați un starter. Noi ... am împărțit creveți și fiul meu a mâncat o ciorbă pe care i-a plăcut foarte mult consumé cu un ou pocat în el. Platoul de pește este enorm, la fel ca și celelalte porții cu o mulțime de legume și cartofi, așa că s-ar putea să regreți dacă porci pe pâine. Carafele vinului de casă sunt spumante și pot să nu fie pe gustul tuturor, iar un alt sfat, nu vedeți lângă fereastră iarna, deoarece încălzitorul de perete vă va distruge. Dar proprietarul a deschis fereastra pentru a ne răcori, așa că, în general, o seară foarte plăcută

ejones
08.12.2020

Am fost acolo cu un grup de patru acum câteva zile. Cu toții am comandat pești și acolo unde toți s-au bucurat. Totul este proaspăt, ceea ce ar putea confirma atât gustul, cât și chelnerul. Cu toate acestea, felurile de mâncare nu sunt expediționale în ceea ce privește gastronomia. Site-ul plus ... este peștele proaspăt și bine servit, nu site-urile Prețul este sub medie pentru preparatele din pește în general. Atmosfera este confortabilă, cu un mic spirit de restaurant mic

Mai multe informații

Restaurante în apropiere: