Rezervare - Indisches Nirwana
Cerere de rezervare pentru Indisches Nirwana
Vă rugăm să rețineți: Meniu va transmite cererea dumneavoastră de rezervare doar către Indisches Nirwana. Aceasta nu reprezintă o rezervare confirmată . Veți primi o confirmare din partea managerului restaurantului pe adresa dvs. de e-mail.
sau autentifică-te cu
Ex. Nevoi speciale etc.
Indisches Nirwana probabil nu vede cererea dumneavoastră de rezervare
Indisches Nirwana a primit, cel mai probabil, cererea dumneavoastră de rezervare, dar a răspuns rar în trecut. Pentru a fi în siguranță, vă rugăm să sunați la +49335534521 și să întrebați dacă au primit cererea dvs. de rezervare de la Meniu. În acest fel, veți ajuta și alte persoane, care vor putea astfel să facă rezervări cu ușurință prin intermediul formularului nostru în viitor. Vă mulțumim pentru ajutor!
Indisches Nirwana
Recenzii
Am fost la Nirvana de mai multe ori în ultimii ani. În general, mâncarea a fost bună și așa a fost serviciul. Nu chiar aseară. Am fost o petrecere de ne-am comandat mâncarea noastră, am avut cu toții mâncăruri diferite. Mâncarea ... a sosit după o așteptare rezonabilă. Apoi, problemele au început. Soția mea și chiar îmi bucurăm de pâinea Nan și adesea cerem mai departe și același lucru este valabil și pentru orez. Deci, nu chiar la jumătatea mesei, am cerut mai multă pâine și orez. Pâinea NaN este proaspătă gătită și a sosit rapid, având în vedere că trebuie să o facă pentru noi. Acum, din moment ce fiecare fel de mâncare din restaurant vine cu orez, nu credeți că ar fi o problemă să obțineți atât de repede. M-am mâncat încet mâncarea așteptând mai multă orez pentru a mânca cu restul alimentelor mele. Nici orez. Soția mea a semnalat un chelner și ia reamintit și a spus da, imediat. minute mai târziu încă nici orez. Până acum, restul alimentelor mele se răcește rapid. Soția mea a cerut oa treia oară și am avut destule. M-am îndreptat spre întâlnire și l-am întrebat pe om dacă a existat o problemă pentru a obține orez orez. Mi-a spus că o va face imediat. I-am spus că nu am ajuns și am plecat. Așa că am ieșit și am lăsat soția cu restul partidului pentru a termina și a plăti. Am trăit în diferite țări pe continente. Îmi place mâncarea bună și eu sunt de obicei răbdători și toleranți, țări diferite, culturi, accidente etc., înțeleg. Dar pentru a aștepta minute pentru o orez simplu și pentru a obține scuze sau îngrijorare este inacceptabilă. Acesta a fost un element de bază, nu ceva special. Nu voi patrona niciodată acel restaurant din nou, nici nu voi recomanda nimănui, așa cum am făcut în trecut. Cel puțin ar fi putut face să-și ceară scuze și chiar să ia ceva de pe factură pentru inconveniente. Nu, nu sa întâmplat. Personalul nu mi-a păsat un pic despre mine și nu-i voi avea grijă de ei în viitor

