La Grappa - Essen
La Grappa
Descriere
Meniu cu prețuri
Imagini
Cerere de rezervare pentru La Grappa
Recenzii
Opriți-vă în Essen pentru o noapte în turneul nostru din Europa. Excelent alimente italiene autentice, ingrediente proaspete. Recomandați foarte mult. A
În timp ce înțeleg că unii recenzenți și-au exprimat surpriza sau nemulțumirea față de decorarea interioară a acestui restaurant, care aparent nu sa schimbat de când pot spune doar că calitatea alimentelor și a serviciilor a fost de top Notch fiecare ... O singură dată masa la la grappa. Pentru mine, La Grappa este încă cel mai bun restaurant italian, care nu este doar în Essen, dar în zona Saita Vini și Amici în Dusseldorf și Villa Patrizia din Duisburg, de exemplu, sunt, de asemenea, recomandabile, dar ele nu sunt la același nivel. Dacă doriți experiența reală la grappa, ar trebui să evitați momentele restaurantului Karussell, când locul este supraaglomerat cu oaspeți neregulați
Am fost disperați să găsim un loc de mâncare după o lungă operă a găsit-o pe aceasta și, din fericire, ne-au luat. A avut o salată mare Gnocchi o sticlă de vin și o cafea fiecare. Nu este ieftin, dar în totalitate merită. Foarte ... serviciu atent. Se va întoarce
Am fost recomandat acest loc de către un local, dar a fost dezamăgit. Mâncarea este bună, dar există multe locuri în Essen care vând alimente italiene care sunt la fel de bune sau mai bune pentru o fracțiune din preț și cu porțiuni mai mari. Vinul este ... PRICITAT, dar foarte bun. Un vin mai ieftin de vin nu este disponibil. Chelnerul a fost un pic de jerk, așa cum a spus că "încredere în mine" pe alegerea vinului, apoi a fost "glumă" sau a fost?! că era doar o sticlă de euro. Pentru restul mesei, m-am întrebat cât de mult a fost de fapt, înainte de a obține un euro mai decent confirmat la proiectul de lege. Decorul are mai mult nevoie de un upgrade decât retro, iar serviciul nu este deosebit de cald decât dacă sunteți unul dintre cei obișnuiți sau grupuri mari care cheltuiesc banii reali
Restaurantul servește preparate din bucătăria italiană. Mâncarea a fost foarte delicioasă, decorarea oarecum greșită. Prețurile au fost totuși foarte mari, am plătit mai mult de euro pe persoană, iar calitatea a fost bună, dar nu ceva ce nu puteți obține în altă parte pentru mai puțini bani .... Serviciul a fost rapid, dar împins și arogant. Patronul, când a fost întrebat dacă era posibil să aibă un pahar de vin în loc de o sticlă, represată într-o manieră disprețuitoare că nu conduce un bistro. După aceea, el a cerut scuze pentru el, oferind opțiunea de a obține un pahar în loc de o sticlă. Am optat totuși pentru versiunea sticlei, iar chelnerul a procedat să deschidă o nouă sticlă de vin când prima a fost terminată, fără să se întrebe dacă am vrea altceva. Allinall Nu pot recomanda unitatea
Mai multe informații
QR-Code pentru meniu
