Taverna Ceahlau
Taverna Ceahlau
Descriere
Imagini
Recenzii
O locatie foarte faina, iar fata care nea servit a fost o draguta,... cand mai vizitam bunicii sigur vom mai merge... de asemenea, pizza quatro formagi a fost delicioasa
La 21.20 intram inauntru, ne așezăm la masa, întrebam dacă se fumeaza pe terasa, și domnișoară care strângea de pe masa ne răspunde foarte în scârbă nu, și poate nici sa dați comanda nu puteți!
Restaurantul oferă meniuri tradiționale moldovenești, inspirate de pe ambele maluri ale Prutului, pregătite cu atenție și situate într-o zonă liniștită, cu o priveliște extraordinară! Cu siguranță vom reveni cu drag, chiar și doar pentru a savura aceste delicatese! Servicii: 5 Locație: 5
Noi suntem cazați în Durău, în altă pensiune, dar la recomandarea unor prieteni am fost aseară să mâncăm la Taverna Ceahlău... mare greșeală! Mizerie multă! Terasa aia nu a mai văzut o mătură demult... mesele lipicioase, iar la baie... scuzați-mă, nu știu cum vă dau voie să functionați, la un restaurant de 70-80 de locuri (poate mai mult) să fie toalete pentru o singură persoană? Despre mâncare... nu știu cum vi se dau calificative de 4 și 5 stele! Am servit o 'ciorba de cocoș '... ce o făcea să fie denumită așa nu știu, o simplă ciorbă de pui, o aripioara de pui din comerț și ceva zeamă cu tăieței pe lângă, iar la cantitate nu cred că există pe piața castroane mai mici decât cele în care serviți d-voastră ciorbele. Tochitura pe care am încercat să o mănânc... măi nene, singurul lucru comestibil din platoul ăla a fost mămăliga și brânza de burduf, carnea tare, opincă și fără gust, cu câteva bucăți de kaiser ieftin din comerț, cauciuc curat! Cârnăciori la tochitură?...cred că rețeta este fără! Ficățeii soției?... să zicem că au fost ok (am mâncat și eu din ei, că de la mine nu prea am avut ce). Spuneți bucătarului că în momentul în care gătește, sunt niște chestii care se adaugă, se numesc condimente, au rolul de a completa și scoate în evidență gustul preparatului principal. A mai fost un gulaș.... cred că era de 2,3 zile și foarte subțire, mai mult spre ciorbă. La servire am dat 3 stele pentru încurajare, pentru copiii ăia care servesc la mese. Concluzie: cea mai proastă decizie, 320 de lei dați degeaba, iar celor care dați calificative de 4,5 stele vă doresc să aveți parte numai de ' ' mese copioase ' ' de acest fel. PS. Mă bucur totuși că nu am avut probleme cu stomacul. Service: 3 Location: 1
Mai multe informații
QR-Code pentru meniu

