Gallo Nero - București
Gallo Nero
Descriere
În cultura italiană, a mânca alături de cei dragi este cea mai frumoasă experiență din viața de zi cu zi. Atmosfera liniștită și relaxată a unei mese alături de prieteni sau familie nu poate fi egalată de nimic altceva. În timp am învățat cât de importante sunt aceste momente și cât de mult trebuie să le prețuim. Pentru noi, totul se învârte în jurul unității, conexiunii, iubirii, confortului, simplității și frumuseții. Pentru noi, totul se învârte în jurul Gallo Nero.
Imagini
Cerere de rezervare pentru Gallo Nero
Recenzii
Bucătar foarte bun și experiență culinară personalizată. Puțin scump, dar raportul calitate-preț este bun. Satisfacție.
Cât de des mâncăm în acest restaurant, de obicei comandăm online, dar vizităm și locația. Restaurantul este situat central și are o terasă exterioară încălzită pentru fumători. Personalul este foarte amabil și politicos, oferind sugestii din meniul de preparate. Toate felurile de mâncare pe care le-am savurat aici au fost bine gătite, delicioase și proaspete, iar porțiile sunt mari. Am încercat feluri de carne de vită, friptură de vită, caracatiță, multe tipuri de paste, cartofi dulci și diverse salate. Oferă un aperitiv din partea casei: ardei iute proaspăt și pesto de casă. De asemenea, au făcut tortul casei de către bucătar ca desert, iar preferatul nostru este tortul cu prune și cremă de vanilie.
Dacă ești un fan al mâncării italiene și te afli în București, încearcă-l. Deși afară este o stradă în construcție, în restaurant este o senzație complet diferită. Decorul mă duce cu gândul la restaurantele familiale italiene. Am avut paste cu fructe de mare și miel cu cartofi cu trufe. Micile detalii spun totul...
Mâncare bună și gustoasă ... serviciu excelent și atmosferă ... am încercat câteva feluri noi de mâncare cu fructe de mare și pește. Cel mai bun cotoletă a la Milanese con Rucola ... Și tortul de ciocolată ..perfect... Vom reveni cât mai curând posibil...
Am fost aici de câteva ori în timpul șederii noastre. A fost principalul nostru loc unde mâncăm. Au niște mâncăruri italiene foarte bune și prețurile nu sunt atât de mari (comparativ cu aceleași feluri de mâncare pe care le-ai obține în Italia sau în alte țări din UE, de exemplu. Am avut friptura, risotto cu porcini, salata de curcan și alte câteva feluri de mâncare). Toate bune, toate gustoase.Dacă sunteți în cartier sau chiar dacă nu, ar trebui să încercați.
Meniu PDF
FAQ
Mai multe informații
QR-Code pentru meniu

