La Oriental - Bucharest

Libanez, Mediterranean, Orientul Mijlociu

La Oriental

La Oriental
3.9 / 5 (10 reviews)

Descriere

La Oriental, un restaurant libanez din Bucuresti, a primit recenzii mixte. Comentariile s-au axat pe calitatea mediocră a anumitor feluri de mâncare, precum humusul și carnea, dar s-au lăudat și cu serviciul prompt și prețurile accesibile. Cu combinații de arome delicioase și o atenție deosebită la detalii, multe persoane au fost plăcut surprinse de calitatea preparatelor. În ciuda unor aspecte negative, mulți recomandă vizitarea acestui loc pentru o experiență autentică a bucătăriei libaneze. S-a subliniat faptul că, în ciuda unor mici probleme, La Oriental oferă o experiență culinară de calitate.

Ultimul update: 17.01.2026 de la: User

Recenzii

★ 3.9 / 5 from 10 reviews

Patru dintre noi am stat la Marriott și am decis să încercăm La Oriental, care este la o scurtă plimbare de hotel, pe partea cealaltă a unui bulevard larg. Mai întâi, câteva cuvinte de avertizare: cartierul imediat este în regulă, dar trebuie să fii atent unde calci pentru că oamenii se pare că nu strâng după câinii lor în zonă. Singura altă atenționare este să aștepți la semafor, să folosești trecerile de pietoni și totuși să fii atent dacă mergi la restaurant de la Marriott. Vestea bună este că mâncarea este excelentă și serviciul este de asemenea foarte bun. Mâncărurile oferite sunt foarte tipice mediteraneene/libaneze cum ar fi baba ghanoush, hummus, moussaka, linte, inclusiv supă de linte, tabbouli și un fel de mâncare cu conopidă prăjită care a fost excepțional. Ei au și serviciu de bar, așa că vinul, berea și alte băuturi alcoolice sunt disponibile. Prețurile sunt de asemenea foarte rezonabile. Aerul condiționat a fost un pic slăbit în seara în care am fost acolo, dar era o zi/seară neobișnuit de caldă în mijlocul lui august.

Am mâncat aici pe 29 iulie. Serviciul a fost bun. Terasa era un loc plăcut pentru a sta. Mâncarea a fost gustoasă - în special supa de linte. Humusul și mazărea de vinete au fost excelente. Pâinea libaneză ar putea fi mai proaspătă. Cu siguranță recomandat!

Acesta a fost unul dintre cele mai gustoase prânzuri libaneze pe care le-am avut în viața mea. Am încercat cinci feluri de mâncare și fiecare bucată a fost o experiență în sine. Baba ganoush a fost uimitor! Recomandat cu căldură!

Mai multe informații

Restaurante în apropiere: