Calif - Bucharest
Calif
Descriere
Se pare ca restaurantul are o politica destul de stricata, ce limiteaza alegerile clientilor atunci cand vine vorba de ingredientele si sosurile disponibile pentru prepararea preparatelor. Preturile par a fi ridicate in comparatie cu calitatea ingredientelor folosite. Unii clienti s-au plans de faptul ca mancarea era sarata, cu porții mici de carne si cartofi prajiti grasi si reci. Cu toate acestea, unii au apreciat variantele vegane si au fost incantati de ayranul gustos oferit. In final, restaurantul a fost descris ca fiind potrivit pentru o gustare rapida, cu preturi mici si mancare acceptabila.
Imagini
Cerere de rezervare pentru Calif
Recenzii
Mâncarea este bună, kebapuri cu adevărat delicioase (în funcție de cine le-a făcut). De obicei comandăm pui dil, care este delicios, dar am întâlnit și câteva care nu au fost atât de uimitoare (dar totuși super gustoase). Cred (nu sunt sigur) că ei încearcă să folosească ingrediente naturale în măsura posibilului, iar Condimental Calif este puțin mai cool decât Calif, cu un kebun delicios. Uneori, mâncarea lor mi-a afectat stomacul, cred că din cauza condimentelor și sosurilor folosite. Mâncare delicioasă în general, uneori pot greși, dar recomand locul pentru toți iubitorii de fast-food, este un must-try.
Nu știu de ce atât de mulți oameni îl iubesc. Mancarea este sarata, in kebab abia se gaseste carne iar cartofii prajiti sunt grasi si reci. Pana si sosurile sunt mediocre, ca cele pe care le gasesti in fiecare fast-food. Eram...4 la masa si nimanui nu ne-a placut ce am comandat.
Restaurantul are o zonă de servire mică în zona de alimente, având doar 5-6 opțiuni pe meniul lor (2 de pui, 2 de carne de vită și 2 de legume). Mâncarea și raportul calitate-preț sunt uimitoare.
Mâncatul este cel mai bine moderat pentru un preț foarte mare. ingredientele pe care nu suntem proaspete și kebab-urile pe care le-am comandat au fost mai ales salate și sosuri. am comandat unul cu falafel care era vechi și, de asemenea, o cantitate foarte mică. kebab de curcan/bef a fost. puțin mai bine, dar tot nu merită banii care sunt puțin mai mult de 5 euro. nu era deloc client la loc, ceea ce este întotdeauna un semn că mâncatul nu este bine. a folosit cel mai bun kebab din oraș, dar calitatea a scăzut foarte puternic. te rog sa mergi in alta parte ca sa nu ai aceeasi experienta ca si noi.
Meniu PDF
FAQ
Mai multe informații
QR-Code pentru meniu

