Asteria - Bucharest
Asteria
Descriere
Restaurantul este situat in zona rezidentiala si preturile sunt destul de mari, insa mancarea este gustoasa si personalul prietenos. Ambianta nu impresioneaza, dar mancarea este foarte buna si serviciul este corect. Recomand sa incercati fructele de mare si carnea de miel. Mancarea are un gust autentic grecesc si vinul alb din casa este foarte bun. Restaurantul are doua nivele, iar muzica greceasca traditionala este interpretata live in fiecare vineri. Preturile sunt medii, iar locatia are si locuri de parcare limitate. Un loc placut pentru o cina relaxanta cu specific grecesc.
Recenzii
Restaurantul este frumos, mâncarea este bună, personalul este plăcut, iar locația este frumoasă. Dar nimic special care să justifice prețurile mari. Trebuie să plătiți mai mult de 20 de euro pentru caracatiță și și mai mult pentru pește. Este o opțiune pentru cei bogați din vecinătate, nu pentru cei care locuiesc în centrul orașului.
Mâncare bună și delicioasă, destul de scumpă, meniu nu foarte bogat, personal prietenos, însă nu foarte bine pregătit. Am apreciat faptul că produsele mi s-au părut grecești, cu un gust autentic grecesc. Foarte rece la parter, muzică grecească, chiar dacă nu de la greci.
Nu prea multe lucruri de reținut. Destul de departe de centrul orașului pentru a nu merita să te duci. Mult pește și Frutti di Mare de obicei gătite în stil italian. Aromă medie. Miel bun, dar acela din Noua Zeelandă. Diferențe semnificative între ceea ce este în poze și ceea ce este în realitate. Nu mă aștept la o viață lungă. Costuri conform standardelor locale. În general, în București este mai bine să mergi la restaurantele tradiționale românești unde vei descoperi bucatele românești / bizantine turcești foarte sofisticate la o fracțiune din cost.

