Restaurant Pizzerie Gothic - Alba Iulia
Restaurant Pizzerie Gothic
Descriere
Revista online a catalogat restaurantul ca oferind servicii de slabă calitate, printr-un articol ce a inclus mai multe recenzii. Clienții au povestit întâmplările neplăcute întâmpinate la Carolina Fortress din Alba Iulia, precum întârzieri în servire, mâncare neadecvată, personal neprietenos și neatenție la detalii. Cu toate acestea, cei care au lăudat restaurantul au apreciat ambianța, mancarea buna si raportul calitate-preț. Recomandările includ adăugarea unui crust de brânză la pizza și complimente pentru personalul prietenos.
Recenzii
Mâncarea a fost ok și caldă. Chelnerul a fost foarte politicos. Timpul de așteptare a fost de 40 de minute. Localul era foarte rustic, dar era zgomotos. Abia mi-au supraviețuit urechile.
Am trecut prin Alba Iulia și ne-am gândit că ar fi o notă plăcută să vizităm fortificația și să luăm prânzul în unul dintre restaurantele de acolo. Am ales aleatoriu locul, dar am avut cea mai proastă experiență: am comandat un prânz normal (supă și fel principal) și am așteptat jumătate de oră pentru întreaga comandă! Supa a fost adusă împreună cu felul principal, chelnerița era inexprientă, grăbită și la sfârșit, nepoliticoasă când a plecat în timp ce ne plângeam. Nu era niciun manager disponibil. A fost rece. Unul dintre feluri nu era ceea ce am comandat...fără nicio scuză, doar cel mai prost loc de până acum, nu-l recomandăm.
Am comandat o pizza prosciutto e funghi, care a fost bună, mare și a venit rapid. Servirea a fost rapidă și eficientă. Voi reveni cu siguranță.
Locul este foarte greu de găsit și trebuie să te plimbi mult până îl găsești. Ajungem în jurul orei 14, câteva mese cu clienți, o masă plină de chelneri plictisiți care se joacă pe telefoane. Nu se obosesc să ne salute. Ramanem pentru ca...celalalt loc din cetate Pub 13 Medieval este o gluma proasta! Am fost serviți de o fată foarte tânără, care sims era singura cu interes de lucru la acea oră. Încercăm să servim preparate simple pentru a nu complica situația. Am fost la toilette, foarte lipicios și murdar, am venit foarte îngrijorat de mâncarea noastră. Dar mâncarea a fost OK, simplă nu foarte gustată. Prețurile sunt puțin cam mari pentru ceea ce au de oferit.

