Yuki Japanese Home Dining

#13 - Asiatic - Viseu de Jos, #15 - Sushi - Viseu de Jos, Japonez

Yuki Japanese Home Dining

Yuki Japanese Home Dining
4.7 / 5 (1162 reviews)

Descriere

Atmosferă plăcută! Oameni prietenoși și mâncare grozavă. Aperitivul Gyoza a fost delicios! Am comandat un Ramen Tonkotsu, absolut superb, trebuie să încercați! Porție foarte consistentă și mare! De asemenea, vă recomand să încercați orezul cu curry de pui. Asigurați-vă că faceți rezervare cu cel puțin 2 zile în avans. Este un loc primitor și micuț...

Ultimul update: 17.01.2026 de la: Maki

Recenzii

★ 4.7 / 5 from 1162 reviews
maki-y
14.10.2023

Ca nativ japonez, pot să atest autenticitatea bucătăriei japoneze de tip casnic servite în acest restaurant. Personalul prietenos și atmosfera confortabilă contribuie, de asemenea, la o experiență plăcută de dining. Am mâncat mult, dar am făcut poze doar la deserturi!

a-fish7
14.10.2023

Chiar dacă este puțin mai scump, mi-a plăcut foarte mult mâncarea și atmosfera. Am încercat gyoza, o selecție de salate, supă udon cu curry, prăjitură mochi și calamari prăjiți. Calamarii au fost puțin lipsiți de gust și au fost un pic prea uleiți, iar sosul a fost puțin prea simplu, doar maioneză. Preferatele mele au fost gyoza și supa udon cu curry, foarte proaspete și gustoase. Chelnerii au fost foarte politicosi și dispuși să îți ofere mai multe detalii despre meniu.

a-squirrel847
14.10.2023

Am mers la acest restaurant datorită numărului mare de recenzii bune. Sincer, nu am fost foarte impresionat. Locația este frumoasă, iar serviciul a fost foarte bun. Totuși, ceea ce m-a nemulțumit a fost raportul calitate-preț. Plătești mai mult decât cantitatea și calitatea oferite. Preparatele erau ok, nimic deosebit sau impresionant. De asemenea, nu sunt un mare fan al bucătăriei japoneze, așa că acest lucru ar fi putut influența aprecierea mea. Cred că oamenii ar trebui să încerce acest restaurant pentru partea autentică (persoanele care ne-au servit purtau kimonouri, iar designul restaurantului era foarte inspirat din cultura japoneză), dar nu știu dacă, cel puțin pentru mine, a fost o experiență care merită repetată.

Mai multe informații

Restaurante în apropiere: