Sushi Terra - Viseu de Jos
Sushi Terra
Descriere
Imagini
Recenzii
A fost cândva unul dintre locurile mele preferate. Nu mai este. Am specificat clar că sunt alergic la lapte (întrebând dacă există unt de lapte în frigăruile de vită, mi s-a spus că nu există lapte în mâncare. Când am gustat mâncarea, era clar că avea unt. Numai după ce am întrebat din nou, au confirmat că există unt în frigărui și că toată carnea pe care o gătesc este (și poate fi gătită doar în unt). În plus, practic a ridicat din umeri și mi-a spus că nu au nimic de ofertă care să fie prietenos cu alergiile (eu, de fapt, voiam doar o bucată de carne gătită, orice fel, chiar și fiert, nu era o opțiune pentru ei). A încheiat practic spunându-mi că este vina și problema mea că am alergii și să nu vin aici dacă vreau să mănânc. Așadar, nu o voi mai face. Și un avertisment că vor MINȚI dacă întrebi despre alergeni în mâncarea ta la Sushi Terra. Meniul lor nu este recomandat pentru cei cu alergii.

