The Oakwood Bar - Radisson Hotel
The Oakwood Bar - Radisson Hotel
Descriere
Imagini
Recenzii
Totul în acest loc merită banii. Ambianța, gustul, ospitalitatea arătată de chelneri, totul a fost mult prea bun. Singurul inconvenient găsit a fost că varietatea deșerturilor servite ar putea fi ceva mai bună.
Loc minunat. Mancare buna . Acesta este de departe singurul loc din acest oraș care a reușit să fie în concordanță cu performanța lor. Scaunele sunt frumoase. Serviciul este excelent. Meniul nu este atât de inovator, dar funcționează pentru mine, deoarece ceea ce fac este bun. Personalul este prietenos, dar ar putea folosi un pic mai mult de formare. Jai Hind
Numele acestui loc ar trebui schimbat din fabrica Great kebab în mai rău. Într-un loc excesiv și sincer vorbind prima dată, am fost atât de dezamăgit. Am vizitat acest loc împreună cu familia săptămâna trecută luni, ambianța este OK, dar asta nu este suficient pentru a umple pofta cuiva. am mers pentru un bufet non-veg pentru patru persoane și a început. Nu a existat niciun gust în niciunul dintre kebab-urile servite, indiferent dacă este vorba de galawati, tikka de pui sau kebab de carne de oaie. Au existat o varietate de chutneys, dar asta este ca un arc fără săgeată. Prima dată am încercat felul principal la orice restaurant, deoarece pentru mine sunt suficiente aperitive și deserturi. dar după acel starter așteptam poate că voi primi ceva frumos și apoi am avut curry de pui și curry de oaie fără condimente deloc doar sare suplimentară cu naan și lacha paratha. biryani a fost normal din nou dezamăgit. Datorită reputației lui Radisson, am crezut că ar putea fi deserturi, care este partea mea preferată, care mă va face fericit sau cel puțin ceva drăguț pe care îl voi avea în seara asta și voi uita totul, dar a fost început cu kulfi, am kulfi pe care îl pot avea oriunde în Varanasi nimic deosebit kulfi normal, după aceea o patiserie care este combinația de smântână și gulab jamun care nu a fost deloc o combinație bună având 95% smântână și 5% jamun (la acest fel de mâncare pot fi dur, dar personal nu mi-a plăcut asta , poate fi altor oameni care le pot plăcea) și gajar ka halwa nimic deosebit în normalul ăsta, mă pot pregăti mai bine decât atât. Numele pe care le-am luat mai sus sunt singurele feluri de mâncare servite în bufet nelimitat în fabrica de kebab pot fi încă 1 sau 2 în kebaburi sau aperitive, așa că uitați de varietate sau gamă, deoarece nu au. În cele din urmă, cel mai mizerabil loc pe care l-am vizitat până acum și fără valoare pentru bani. Am risipit 4300 de rupii în acel bufet și nu am fost niciodată atât de dezamăgit vreodată. Nu voi mai vizita niciodată acel loc.
Hotelul Radisson însuși a definit .... acesta este hotelul de 5 stele , de două ori am dat petrecerea mea de ziua de naștere prietenilor mei .. și eu și prietenii mei mulțumiți de serviciul acestui hotel .... prietenii mei non-veg îmi place foarte mult acest loc .... și mi-a spus mulțumesc pentru această petrecere bdy, deoarece kabab-ul este foarte special pentru acest loc.
Pentru început, vă sugerez cu accent: comandați bufet non-vegetarian, iar personalul va face restul. Calitatea mâncării este rafinată. Începătorii, în special kebab-urile, sunt atât de buni încât vei fi plin de drum înainte de a ajunge la felul principal, dar dacă ai loc pentru el, felul principal este destul de decent. Cât despre deșerturi; moong-daal halwa și kulfi sunt foarte bune. Una peste alta, este locul ideal pentru a-ți satisface pofta de kebab.
Meniu PDF
Mai multe informații
QR-Code pentru meniu

