Mayur Cafe - Udaipur
Mayur Cafe
Descriere
Imagini
Recenzii
Este un restaurant destul de decent, cu mâncare de bună calitate și personal amabil. Tot ce trebuie să faceți este să vă faceți griji puțin cu privire la îngrijirea chelnerilor. Are un mare avantaj pe acoperiș, cu o vedere divină a Templului Shreenath Ji și a pieței de mai jos. Comandăm: * Lime Soda -1 * Supă de legume -1 * Naan - 2 * Zeera Rice- 1 * Dal Fry - 1 persoană Factura totală a fost de aproximativ 800 / - (aproximativ)
Ne-am uitat la recenziile bune despre mâncare pe Zomato și iată experiența noastră în această „cafenea”. Era gol, cu excepția câtorva străini de pe terasă. Terasa dvs. are o cameră mică, care a fost perfectă pentru familia noastră de 17 ani. Era o zi fierbinte, așa că am cerut să ne așezăm în această cameră cu aer condiționat. Au fost de acord, ne-am așezat. Am început să comandăm, unii au luat mai mult timp decât alții, așa că am rugat chelnerul / managerul să facă începuturi în timp ce ne-am stabilit pe felul principal. El a fost deranjat de acest lucru și se îndreptă spre bucătărie, clătinând din cap și trântind carnețel său pe o masă din apropiere, dar ne-am decis să ignore acest comportament așa cum am fost cu părinții noștri și am fost cu toții de foame. După o vreme, aerul condiționat a fost oprit și nu exista electricitate, dar restul hotelului avea electricitate, așa că am ignorat asta. Această persoană revine pentru a verifica dacă am decis cursul principal. Am comandat ceva din nou (unii dintre ei încă decide când au ajuns mai târziu, după ce au parcat mașinile undeva), așa că am întrebat despre demaroare ne-am comandat, de data aceasta persoana a fost atât de iritat, spune el, „Dacă poți prin urmare comanda, nu se poate face. " A făcut-o pentru noi. Am întrebat părinții dacă ar putea sta de foame pentru un timp, deoarece acea persoană nu este în mod clar în starea de spirit pentru a servi și face scuze inutile. Așa că am părăsit cu toții locul și le-am explicat că nu ar trebui să vorbiți astfel cu potențialii dvs. clienți. Unul dintre unchii mei diabetici a trebuit să-și ia medicamentele, astfel încât să poată discuta și discuta într-un mic magazin numit „Jagdish Shree Restaurant Namkeen”, pe aleea de lângă această „cafenea”. Am comandat un chat suplimentar după gust, din fericire nu a fost rău, așa că am comandat cu toții. Acest mic negustor ne-a servit cu bucurie pe toți 17 împreună cu oamenii care stăteau deja în restaurantul său. Nu era spațiu în micul său magazin, așa că am stat cu toții pe trotuar vorbind, ceai și cafea. Mâncarea de la Mayur Cafe poate fi bună, dar și serviciul este important. Sper că alții nu vor experimenta asta.
Ne-am uitat la recenziile bune de mâncare de pe Zomato și iată experiența noastră la această „cafenea”. Era gol, cu excepția câtorva străini de pe terasă. Terasa dvs. are o cameră mică, care a fost perfectă pentru familia noastră de 17 ani. Era o zi fierbinte, așa că am cerut să stăm în această cameră cu aer condiționat. Au fost de acord, am stat. Am început să comandăm, unii au luat mai mult timp decât alții, așa că am rugat chelnerul / managerul să facă începuturi în timp ce ne-am stabilit pe felul principal. El a fost enervat de acest lucru și s-a îndreptat spre bucătărie, clătinând din cap și trântindu-și blocnotesul pe o masă din apropiere, dar am decis să ignorăm acest comportament în timp ce eram cu părinții noștri și cu toții ne era foame. După o vreme, aerul condiționat a fost oprit și nu exista electricitate, dar restul hotelului avea electricitate, așa că am ignorat asta. Această persoană revine pentru a verifica dacă am decis cursul principal. Din nou am comandat puțin mai mult (unii dintre ei decid încă când au sosit mai târziu după ce au parcat mașinile ... citiți mai multe
Comandați cafea, mac și brânză. Cafeaua era ca o cafea făcută acasă, dar avea un gust bun. Macul și brânza aveau multă brânză. Bun pentru persoanele cărora le place mai multă brânză în mâncare. Cea mai bună parte a fost vederea de pe acoperiș a orașului Udaipur!
Mâncarea a fost cu adevărat uimitoare. Pentru iubitorii de carne, mielul masala ar trebui să fie o necesitate - un amestec perfect de arome și condimente. Maans și pâinea indiană sunt, de asemenea, coapte corespunzător în tandoor. Mi-a plăcut usturoiul naan. Personalul este foarte politicos și el. Și priveliștea era bună, aș spune. Puteți vedea Templul Jagdish pe o parte și Templul Karni Mata pe munte dintr-o parte. Puteți vedea chiar și vederea lacului Pichola dintr-o parte. Mâncare - atmosferă 4/5 - serviciu 3/5 - 3,5 / 5
Meniu PDF
Mai multe informații
QR-Code pentru meniu

