Recenzii - Cafe Wien
Rezumatul recenziilor
Café Wien din Sibiu oferă o atmosferă primitoare și un decor plăcut, dar experiențele culinare variază. Deși unii clienți laudă cafeaua și serviciul atent, alții consideră că micul dejun este dezamăgitor, cu preparate lipsite de gust și de calitate îndoielnică. Vederea superbă și muzica de pian în direct sunt atracții remarcabile, însă unii vizitatori semnalează probleme de răbdare și atenție din partea personalului, ceea ce poate afecta experiența generală. În ciuda criticilor, mulți revin cu plăcere, în căutarea unui loc relaxant în inima orașului istoric.
Recenzii de la mai mulți utilizatori
Ultimul update : 14.03.2023
Mâncarea nu are sare și este într-adevăr fadă. Am comandat șnițel vienez, salată de cartofi și tort de ciocolată, dar nu au niciun gust și sunt foarte uscate. Salata de cartofi părea să fi fost lăsată în frigider pentru o zi sau două. Ca să nu mai menționăm faptul că, chiar și dacă locul este primitor și călduros, muzica de acolo este atât de prost aleasă (muzică comercială de radio). În ansamblu, nu merită banii, deși servirea a fost rapidă.
Am oprit pe la amiaza pentru o cafea si desert. Cafeaua a fost excelenta, dar serviciul a fost incredibil de groaznic. De fapt, este greu de numit serviciu deloc. Chelnerii isi propuneau sa ignore clientii in timp ce stateau de vorba cu colegii. Exista multe alte optiuni de cafea in oras.
Am fost acolo pentru o sticlă de vin. Am sosit în jurul orei 22:15 și am luat o masă afară. After some 15 mins the waiter came and we ordered a bottle of Frauendorf Pinot Gris. We got a bottle from the fridge, but not cool enough. Nu au oferit niciun coș de gheață pentru a-l răci. Hence, the wine was too warm which sort of spoiled the otherwise nice experience. Anyway would like to try the place again, when in Sibiu next time, as we have been told they offer very good Viennese-style breakfasts.
Mâncarea a fost foarte bună, porțiile mari, atmosfera frumoasă, prețuri accesibile pentru zonă, suntem clienți fideli, era demult când am vizitat Sibiu ultima oară. Dar aș vrea să vă povestesc cum o experiență nu tocmai plăcută s-a transformat într-una de neuitat: am fost acolo pentru cină într-o seară de sărbătoare foarte aglomerată și a trebuit să așteptăm mai mult decât de obicei pentru comanda noastră principală. La final, împreună cu scuzele chelnerului, ne-a adus un desert foarte bun gratuit, deși noi nu am făcut obiecție la acea întârziere. Uneori există consecințe grozave: un serviciu de neuitat!
Ultimul update : 22.02.2024
Unul dintre locurile mele preferate din Sibiu/Hermannstadt. Atmosferă boemă, servicii minunate, produse de calitate bună, toate înconjurate de istoria Sibiului.
Locația este perfectă, la fel ca și mâncarea. Servirea din partea tinerelor ospătărițe de pe terasă (probabil sezonieri) nu a fost conform așteptărilor locale.