Acest restaurant a fost revendicat. Crama Sibiană - Sibiu

Internațional, European, Românesc
Rezervare de masă
Rezervă o masă pentru Crama Sibiană

Crama Sibiană

Crama Sibiană
3.3 / 5 (4917 reviews)

Descriere

Crama Sibiana se prezintă ca o destinație promițătoare pentru iubitorii de mâncare tradițională românească, oferind preparate autentice, precum garnituri cu murături și deliciosul desert papanași. Porțiile sunt generoase și prețurile accesibile. Cu toate acestea, serviciul lasă de dorit; clienții se plâng de timpi lungi de așteptare atât pentru comenzi, cât și pentru livrarea meselor. Deși unele preparate au primit aprecieri, calitatea unora, precum peștele si piureul din cartofi congelați, a fost dezamăgitoare. În ciuda potențialului locului, recomandările sugerează că mai sunt multe de îmbunătățit.

Ultimul update: 15.04.2026 de la: Olivér

Cerere de rezervare pentru Crama Sibiană

Recenzii

★ 3.3 / 5 from 4917 reviews
ostoian
06.12.2022

Good traditional Romanian food, but the service is awful. The restaurant wasn 't even full and they were overwhelmed with orders. I waited 20 mins for my order to be taken. Then I waited 30 mins for my food to come. Then I ordered desert and waited 20 more minutes for it to come. On the upside, the check came very quickly. They aked me cash or card ? , I said cash , then realised I hadn 't enough cash to leave a tip. I asked : I 'm sorry, can I change to card ? She said : No Me : No ? She : You said cash, you have to pay cash, you can 't pay card, I can 't change it now She was mad at me, even though I was the one paying (the customer). So I left the restaurant without tipping. There are so many good restaurants in Sibiu, do not settle for this one.

enegoita
06.12.2022

The service was good but the food not so much. We've had a dry, tasteless fish, fried to a brownish colour and no sauce to go with it. Also, the potatos were the frozen sort... for the price we paid they should have been fresh potatos. Better try another place if you're hungry.

oliver33-elephant592
14.03.2023

Am luat prânzul aici și totul a fost grozav: mâncare și servicii. Recomandăm Mark copt cu sare și usturoi. Foarte bune au fost și supa de tripe și cea tradițională de fasole.

oliver33-elephant592
14.03.2023

Antreul cu pește afumat a fost foarte gustos. Pentru felul doi am comandat mici și șnițel de porc, ambele cu piure. A fost delicios. WiFi-ul nu funcționează așa că am trebuit să împrumutăm conexiunea de la alt restaurant. Trebuie să încercați berea locală.

ulshqt
14.03.2023

It was the third visit there This time tje food quality was poor and the servive very bad. I shall never go back there To invite a colleague from abroad, like me , with an Italian colleague, that was a bad decision. Deci, stai departe ... de Crama Sibiana în acest moment!

FAQ

A doua cea mai apropiată stație este Gara Mare Sibiu la 742 metri distanță.

Restaurantul oferă gratis Wlan pentru vizitatorii săi.

Sunt disponibile scaune înalte speciale pentru copii mici și bebeluși.

Restaurantul acceptă și cele obișnuite carduri de credit.

Mai multe informații

Restaurante în apropiere: