Casa Dante - Sector 3

#7 - Pizza - Sector 3, Internațional, European

Casa Dante

Casa Dante
3.3 / 5 (47 reviews)

Descriere

Restaurantul, situat lângă Parcul IOR, oferă mâncare excelentă și atmosferă plăcută. Chiar dacă uneori chelnerii sunt puțin morocănoși, nu este nimic de exagerat. Meniul este puțin limitat, dar pizza și friptura sunt excelente. Muzica ambientală este relaxantă, iar terasa oferă o priveliște liniștită. Este un loc perfect pentru o plimbare în parc după masă. Recomand cu încredere acest restaurant.

Ultimul update: 17.01.2026 de la: Kristian

Recenzii

★ 3.3 / 5 from 47 reviews
croitoru-albert
13.03.2023

Un loc liniștit și prietenos. Servire bună. Mâncare bună. Meniul este puțin restrictiv, dar poți găsi cel puțin o pizza bună și un steak delicios. Muzică relaxantă. De asemenea, are o terasă și este foarte aproape de parc, poți lua o plimbare după...

ciocan-raducu
13.03.2023

Locația este frumoasă, mâncarea este foarte bună, prețurile sunt bune, dar personalul este sub așteptări. Am venit la o întâlnire de afaceri, iar după o oră ne-am mutat la o altă masă pentru că aveam rezervare, pentru că terasa nu era aglomerată. Noi...am vrut un frappe fara crema, l-au adus cu crema. Mâncarea a durat ceva mai mult până a fost gata, iar la final bacșișurile erau mici, iar chelnerul, vizibil deranjat, a adus bacșișurile înapoi și ne-a spus că nu are nevoie.

ciocan-raducu
13.03.2023

Am așteptat literalmente peste 1 oră să primim băuturile noastre, având în vedere că făcusem o rezervare. Am cerut băuturile noastre de mai multe ori și personalul doar s-a întors cu scuze. Nu recomand nimănui...

selanne-kristian
13.03.2023

Am fost aici de multe ori, deoarece este foarte aproape de casa mea. Este cea mai buna optiune pentru o masa sau o gustare, chiar si pentru bauturi doar fiind in zona. Locatia si terasa sunt frumoase si curate, mancarea este buna, selectia de bauturi este rezonabila, iar serviciul este decent.

bteodorescu
13.03.2023

Chelnerii nu sunt amabili și nu sunt primitori. Adu-ne o masă chiar la soare ca să fim orbiți de ea (mai erau și alte mese libere) și după ce ne-am comandat băuturile, chelnerul ne-a spus că putem comanda doar mâncare... după ce ne luăm băuturile. Avem băuturile noastre, dar tot nu ne-a putut comanda mâncarea. Așteptăm de 40 de minute și tot ne-a ignorat. Meriți un loc mai bun pentru a mânca și a bea.

FAQ

Un pic mai departe se află Metrou-Nicolae Grigorescu, de asemenea, poți accesa transportul public de aici.

Mai multe informații

Restaurante în apropiere: