Fauna - Ottawa

Canadiana, Bar-lounge, Plin
Vezi meniul
Meniu complet cu prețuri și poze
Rezervare de masă
Rezervă o masă pentru Fauna

Fauna

Fauna
4.4 / 5 (5473 reviews)

Descriere

Ultimul update: 01.02.2026 de la: Reagan

Cerere de rezervare pentru Fauna

Solicită rezervarea acum

Recenzii

★ 4.4 / 5 from 5473 reviews
armani-crona-tree289
23.01.2021

Fauna este, într-un cuvânt, Superb! Este cea mai bună masă de restaurant pe care am avut-o vreodată și am fost la multe restaurante de cinci stele! Am început cu stridiile, dulci, gustoase, proaspete cu hrean proaspăt și două sosuri diferite de casă. Am comandat grâu de striploin și cheddar pentru doi. În timp ce acesta a fost cel mai scump fel de mâncare din meniu, dar a meritat fiecare bănuț. Friptura suculentă a fost arsă la perfecțiune cu o frecare care a îmbunătățit carnea, dar nu a copleșit-o. A fost servit cu ciuperci întregi frumos prăjite într-o reducere cu frite gustoase de cheddar și gulii de sos. Fiecare mușcătură a fost uimitoare! Am terminat cu un mousse de ciocolată albă portocaliu care ți-a fost topit în gură. A fost un final perfect pentru masă. Am avut cel mai bun Cezar sângeros pe care l-am avut vreodată cu sosul de piper al barmanilor. Lista de vinuri a fost extinsă și la prețuri competitive. Serviciul a fost impecabil și atmosfera modernă, dar nepretențioasă. Aș recomanda Fauna cu mult entuziasm și fără ezitare! Bravo Chef!

marty-hagenes
23.01.2021

Mâncare delicioasă, chic, cu caracter, ambianță excelentă și cocktailuri distincte! Experiență grozavă

leffler-lydia
23.01.2021

Mâncare excelentă și cocktailuri ca de obicei. Schimbă regulat meniul care îmi place

djacobson-library6
23.01.2021

Acesta este noul nostru restaurant preferat din Ottawa. Ne-a plăcut pur și simplu de la AZ. Bucătărie artizanală delicioasă inspirată de bucătăria canadiană cu arome de arome din Orientul Mijlociu. Porțiile erau satisfăcătoare pentru un restaurant de acest fel. Serviciul a fost atent, dar nu pretențios. Ambianța este minunată pentru o întâlnire. Ne-am așezat lângă fereastră și ne-am bucurat de o seară foarte frumoasă cu bărbatul. Fiecare spălare de vase inspirată și delicioasă. Factura era rezonabilă pentru mese rafinate. Abia aștept să mă întorc

claudia84-1
23.01.2021

Super experiență. Mâncarea este bună și serviciul a fost la îndemână. Este un pic scump pentru dimensiunea porției, dar calitatea o compensează. Lista de vinuri este la capătul superior. Unele opțiuni mai mici ar fi grozave pentru băutorul începător

Mai multe informații

Restaurante în apropiere: