Makalu Bar And Restaurant - Nashik
Makalu Bar And Restaurant
Descriere
Imagini
Recenzii
Mi-a plăcut mâncarea. Plin de aromă și foarte gustos. Serviciul a fost rapid și rapid. Recomandat în special pentru gurmanzi. Puiul tandoori, peștele prăjit și puiul cu unt erau delicioase. Una peste alta, un loc bun pentru a te îmbăta și a te mânca.
Am fost aseară și mâncarea a fost mizerabilă. Mi-a stricat cina de duminică seara. Am comandat Masala Papad, Hara Bhara Kabab ca titular. Și Veg Kolhapuri și Dal Fry pentru felul principal. Dal Fry nu avea gust bun. Nu era sare sau condimente. Când le-am spus că l-au dus la bucătărie și s-au întors cu dal plin de pudră de chili roșu. Erau și kolhapuri vegetale, care aveau gustul unei mână de ardei iute roșii. Am simțit că suntem pedepsiți pentru că nu am făcut mâncarea să aibă un gust bun. A fost o experiență atât de cumplită încât am cerut imediat o factură. Au încercat să ne calmeze oferind o reducere de 10% la factură, care după o experiență atât de teribilă și tortutorus nu poate fi suficientă. Aș prefera să mor de foame decât să mă întorc într-un loc atât de rahat. Cea mai proastă mâncare și experiență din viața mea!
Prima dată când am mers acolo am comandat câteva feluri de mâncare de pui. Puiul era foarte proaspăt, fraged și suculent. Delicios când tot ce am comandat a fost grozav. Așadar, a doua oară ne-am vizitat doar întâlnirea pentru dis, pui dur, sub orez gătit, țânțari mușcători chiar și în timpul zilei, serviciu lent, personal fix Am avut o experiență foarte proastă și acum nu mai este pe lista noastră de vizite.
La început am oferit prețul întreg pentru serviciu. Mâncarea a fost foarte bună, pui cu aburi de specialitate și msala khakda. Comand: Msala khakda Pui cu aburi Chna msala Msala papad Legume Sizlar Pui Jalfrize Orez cu aburi Ambianța hotelului și mâncarea erau bune. Un total de ????????
Ambianța și curățenia sunt mai rele decât într-un Dhaba. De aceea, punctează prost pentru mine. Deși nu am nimic aici, prietenii mei au avut faimosul Roomali Khakhra despre care se spune că este decent. Vă rugăm să rețineți că Roomali conține ou de khakhra care ne-a fost comunicat chiar de chelner. Deci, dacă sunteți vegetarian pur, evitați-l. Bun pentru prietenii care vor să stea la un pahar ieftin de bere.
Mai multe informații
QR-Code pentru meniu

