Slice - Metro Manila

#20 - Fructe de mare - Metro Manila, Deserturi, American

Slice

Slice
3.7 / 5 (10 reviews)

Descriere

Ultimul update: 17.01.2026 de la: Deion

Recenzii

★ 3.7 / 5 from 10 reviews
qmertz
11.08.2017

Aveam pentru a scoate tortul de brânză cu ciocolată caramel. Este un tort prea scump și mediu. Caramelul este bun și super dulce. Mai jos este o șifon de ciocolată, dar abia puteți gusta ciocolata. Sub el se află un strat de frișcă. Și dedesubt ar trebui să fie cheesecake, dar este doar sifon galben, cu un gust ușor de brânză. Comandați-le celelalte prăjituri care sunt mult mai bune decât aceasta.

towne-ari
11.08.2017

Sâmbătă trecută, am decis să încercăm Slice la BGC pentru prânz. Am mai fost la filiala UP Town Center o dată, dar am fost curioși de selecția lor de mâncăruri sărate, așa că am decis să le încercăm Pentru aperitivele noastre, le-am comandat supa de cappuccino cu ciuperci și supa de roșii. Supa de ciuperci avea această spumă deasupra presărată cu scorțișoară. Foarte parfumat și destul de frumos. Mi-a plăcut supa de roșii. Chiar sus, în lista mea cu cele mai bune supe de roșii pe care le-am avut vreodată, așa că o recomand cu drag. Pentru platourile noastre, le-am comandat felia de șuncă și brânză și orezul copt de legume. Slice Scrambled este un fel de ou amestecat cu brânză cu un pic de orez pe lateral. Este un fel de mâncare de dimensiuni mici, dar foarte delicios. Este doar dimensiunea potrivită pentru a vă umple puțin, dar nu prea mult, astfel încât veți avea spațiu pentru prăjiturile lor mari. Orezul copt din legume avea gust ok. Poate ar avea un gust și mai bun cu puțin mai multă sare. Are un gust mai bun decât orezul coapte cu ciuperci de la Bizu, care este orezul lor vegan și orice fel de mâncare de orez vegan mai bun decât acesta este un orez vegan bun, după părerea mea. Pentru desert, le-am comandat bomba cu unt de arahide Choco și tortul lor dublu Choco Yema. Ambele prăjituri foarte bune și se potrivesc bine cu cafele pe care le-am comandat, Melt my Heart și Pia Macchiatto. Cu o ocazie separată, mi-am comandat ciocolata fierbinte belgiană. Vă recomand să comandați acest lucru complet de unul singur sau să îl împărtășiți unui prieten. Ciocolata este foarte groasă, grea și foarte dulce. Mâncam cu el prăjitura Double Choco Yema și nici măcar dințele meu dulce nu se puteau descurca. Dar, în sine, este o băutură foarte bună. Deci, în general, pentru un loc cu deserturi foarte bune, vă recomand acest loc. Prăjiturile lor sunt foarte bune și băuturile lor se potrivesc bine cu prăjiturile respective. Dacă căutați intrări, aș spune că sunt în regulă. Poate nu este cel mai bun de acolo, dar cu siguranță merită încercat

bauch-assunta
11.08.2017

Sâmbătă trecută, am decis să încercăm Slice la BGC pentru prânz. Am mai fost la filiala UP Town Center o dată, dar am fost curioși de selecția lor de mâncăruri sărate, așa că am decis să le încercăm Pentru aperitivele noastre, le-am comandat supa de cappuccino cu ciuperci și supa de roșii. Supa de ciuperci avea această spumă deasupra presărată cu scorțișoară. Foarte parfumat și destul de frumos. Mi-a plăcut supa de roșii. Chiar acolo sus, în lista mea cu cele mai bune supe de roșii pe care le-am avut vreodată, așa că o recomand cu drag. Pentru platourile noastre, le-am comandat felia de șuncă și brânză și orezul copt din legume. Slice Scrambled este un fel de ou amestecat cu brânză cu un pic de orez pe lateral. Este un fel de mâncare de dimensiuni mici, dar foarte delicios. Este doar dimensiunea potrivită pentru a vă umple puțin, dar nu prea mult, astfel încât veți avea spațiu pentru prăjiturile lor mari. Orezul copt din legume avea gust ok. Poate ar avea un gust și mai bun cu puțin mai multă sare. Are un gust mai bun decât ciuperca ... citiți mai multe

ohudson
11.08.2017

Povestea de dragoste - best seller! Prăjiturile au un preț rezonabil și au un gust atât de bun. Doar dulceața potrivită! Aveți acest lucru pentru tortul dvs. bday, nu veți regreta. ????????

david07
11.08.2017

Doar cantitatea potrivită de dulceață !! Se topește total în gură! Deci, du-te și încearcă mai bine tortul lor special de yema dacă încă nu l-ai încercat încă! Merită bănuțul tău și sunt sigur că vei reveni pentru mai multe!

Mai multe informații

Restaurante în apropiere: