Rezervare - Künstler-café Kupferkanne
Cerere de rezervare pentru Künstler-café Kupferkanne
Vă rugăm să rețineți: Meniu va transmite cererea dumneavoastră de rezervare doar către Künstler-café Kupferkanne. Aceasta nu reprezintă o rezervare confirmată . Veți primi o confirmare din partea managerului restaurantului pe adresa dvs. de e-mail.
sau autentifică-te cu
Ex. Nevoi speciale etc.
Künstler-café Kupferkanne probabil nu vede cererea dumneavoastră de rezervare
Künstler-café Kupferkanne a primit, cel mai probabil, cererea dumneavoastră de rezervare, dar a răspuns rar în trecut. Pentru a fi în siguranță, vă rugăm să sunați la +49456141010, +49465141010 și să întrebați dacă au primit cererea dvs. de rezervare de la Meniu. În acest fel, veți ajuta și alte persoane, care vor putea astfel să facă rezervări cu ușurință prin intermediul formularului nostru în viitor. Vă mulțumim pentru ajutor!
Künstler-café Kupferkanne
Recenzii
Am avut aici o prăjitură și o cafea grozave. De asemenea, servesc micul dejun și un quiches ușor de prânz și altele. Fac o afacere uriașă de cafea după-amiaza, este greu să obții o masă. Acesta este singurul dezavantaj. Oamenii planează ca vulturi, așteptând ca o ... masă să devină disponibilă. Serviciul a fost prietenos, dar poate fi foarte lent, deoarece sunt foarte ocupați. De asemenea, puteți cumpăra tort acolo pentru a-l duce acasă. Grădinile sunt frumoase. Merită o vizită
Unul ajunge în haos. Oameni care caută o masă. Nu există un sistem pentru a-i așeza pe cei care au sosit: trebuie doar să călătorești până când găsești o masă de rezervă. În perioadele aglomerate din mijlocul după-amiezii, acest lucru înseamnă că locul seamănă cu un ... mic parc de safari. Chiar și după ce cineva a găsit o masă, noii sosiți umblă din loc în loc, în căutarea unei mese. De ce? Ei bine, locul este bine cunoscut și are o bună reputație. Setarea este incontestabil plăcută, cu mese amplasate în grădină. Felii foarte mari de tort se servesc cu cafea care se pare că se prăjește în casă și se întinde ca ceva special. De fapt, calitatea prăjiturilor este doar medie. Cele mai multe prăjituri sunt pur și simplu imense prăjituri albe cu fructe coapte în interiorul lor și un pic de topping de ex. migdalele sau făina și zahărul se sfărâmă. Cel mai dezamăgitor, ei folosesc doar lapte cu viață lungă, inclusiv în cafeaua lor presupusă specială. Adevărul devine evident destul de repede: personalul este grăbit și suprasolicitat. Majoritatea erau străini, sugerând salarii destul de mici, deși toată lumea pe care am întâlnit-o a fost plăcută și a încercat să facă tot posibilul în aceste condiții, totul a fost destul de frenetic. Laptele este neplăcut și deci care este rostul. Ceaiul a implicat o pungă de ceai pregătită de casă într-o cană fără oală sau frunze libere. Mă îndoiesc că mă voi întoarce, dar dacă o voi face, probabil că voi merge mai târziu, când este mai liniștit și voi bea o bere



