Malnas - Galaţi

European, Italian, Românesc

Malnas

Malnas
3.1 / 5 (57 reviews)

Descriere

Restaurantul are o locație frumoasă pe MALNAS ancorat la malul Dunării. Mâncarea este OK și, mai presus de toate, destul de ieftină, în special când este comparată cu locurile învecinate. Personalul nu este bine calificat, doar domnișoare tinere. Experiența la locație lasă de dorit, cu pânze de păianjen vizibile, podea lipsă și cuie... Porțiile sunt destul de mari, bine gătite, dar destul de scumpe pentru ceea ce oferă locația (curățenie, personal). Recomandat pentru prețuri bune și mâncare acceptabilă.

Ultimul update: 17.01.2026 de la: User

Recenzii

★ 3.1 / 5 from 57 reviews

Am vizitat acest restaurant de 4 sau 5 ori în viața mea. La prima mea vizită am găsit un fir lung de păr în mâncare și mi-au adus un gurkensalat supradezvoltat pentru a înlocui felul principal. La a doua vizită, paharul avea pete de ruj. La a treia vizită, am comandat tuică de oameni și i-am văzut. Nu s-a întâmplat nimic rău. La a patra vizită, am comandat sardine prăjite. A doua zi am avut senzații de furnicături, am vărsat, m-am simțit amețit toată ziua. Simptomele clare ale unei intoxicații alimentare. Peștele avea un gust ciudat, adevărat, și uleiul părea folosit de ani de zile. Nu-l recomand.

Dezamăgitor, am primit pește mai ieftin decât cel pe care l-am comandat (dar foarte asemănător la aspect). Farfuria pentru 2 este de fapt o porție pentru 1 persoană. Toate fructele de mare sunt congelate și nu sunt gătite proaspăt. Trebuie să plătești în plus pentru garnituri...(chiar dacă comanzi un fel principal). Nu aș recomanda.

De-a lungul DUNĂRII. Fructe de mare delicioase. Am comandat 2 platouri mixte mari și au fost delicioase. Oferă locuri de servit în aer liber și în interior. Serviciu bun.

Serviciu lent, personalul foarte apatic, nici un zâmbet pe buze. Băuturile au venit după 10 minute. Am comandat și o înghețată, care a venit după 30 de minute și a avut un gust amuzant. Să nu menționez bruschetele cu somon pe care le-am comandat și nu au venit niciodată. Loc îngrozitor, deprimant, nu face greșeala să vii aici, îți va strica ziua, garantat!

vmunteanu
03.08.2022

În ciuda recenziei negative pe care am citit-o, am fost invitat aici de un prieten pentru lansare. Așteptăm două ore două supe de pește și doi pești prăjiți. Personalul este incompetent și nu compensează prin amabilitatea. În cele din urmă, o masă obișnuită a fost servită la... un preț puțin prea mare. Bordul liber este pe mal, pentru că Dunărea este acoperită de alte două nave. Sper ca observatia mea sa ajute personalul sa faca corecturi, pozitia fiind excelenta.

FAQ

Încăperile de pe loc sunt accesibile și pot fi utilizate și cu un scaun cu rotile sau cu dificultăți fizice de acces.

Mai multe informații

Restaurante în apropiere: