Recenzii - Anno Domini
Rezumatul recenziilor
Imagini încărcate de recenzenți
Recenzii de la mai mulți utilizatori
Ultimul update : 08.12.2020
Anno Domini a fost recomandat de hotelul meu. O scurtă plimbare și am intrat într-un restaurant decorat în Evul Mediu. Un salut cald de la chelnerița și un meniu scris în limba germană. Mă descurc cu un meniu german, dar stilul vechi nu este în ton ... cu ochii mei. Chelnerița nu a fost de niciun ajutor. Cam tot ce am putut obține a fost șuncă, pui și usturoi. Din disperare am comandat pui și după o lungă așteptare a sosit vasul meu. Am cerut o furculiță și ea a arătat spre un obiect în formă de pumnal de lemn care venea cu o farfurie de lemn. Am spus că nu pot gestiona acel instrument. Mi-a sugerat să mă folosesc de mâini. Am insistat pe o furculiță. S-a dus la bucătărie. După vreo zece minute, mi-am pus jacheta și am plecat. Îmi dau seama că sunt într-o țară străină. Însă această unitate se adresează unui cartier care se ocupă de călătorii aerieni de a doua zi. Așteptam cu nerăbdare ultima cină germană după o vizită de trei săptămâni. O mare dezamăgire pentru a încheia o călătorie minunată



