Acest restaurant a fost revendicat. Recenzii - Anno Domini

#2 - Vegetarian - Dresden, Germană, Carne

Rezumatul recenziilor

Scor Total
4 din 5
Impresionant | 8790 comentarii

Imagini încărcate de recenzenți

Recenzii de la mai mulți utilizatori

Meniu

Ultimul update : 08.12.2020

1.0 ★ din 24 comentarii
ruthe-monahan
08.12.2020

Anno Domini a fost recomandat de hotelul meu. O scurtă plimbare și am intrat într-un restaurant decorat în Evul Mediu. Un salut cald de la chelnerița și un meniu scris în limba germană. Mă descurc cu un meniu german, dar stilul vechi nu este în ton ... cu ochii mei. Chelnerița nu a fost de niciun ajutor. Cam tot ce am putut obține a fost șuncă, pui și usturoi. Din disperare am comandat pui și după o lungă așteptare a sosit vasul meu. Am cerut o furculiță și ea a arătat spre un obiect în formă de pumnal de lemn care venea cu o farfurie de lemn. Am spus că nu pot gestiona acel instrument. Mi-a sugerat să mă folosesc de mâini. Am insistat pe o furculiță. S-a dus la bucătărie. După vreo zece minute, mi-am pus jacheta și am plecat. Îmi dau seama că sunt într-o țară străină. Însă această unitate se adresează unui cartier care se ocupă de călătorii aerieni de a doua zi. Așteptam cu nerăbdare ultima cină germană după o vizită de trei săptămâni. O mare dezamăgire pentru a încheia o călătorie minunată

Facebook
4.3 ★ din 394 comentarii
Foursquare
3.7 ★ din 8 comentarii
Gastroguide
3.4 ★ din 2 comentarii
Golocal
3.8 ★ din 18 comentarii
Google
4.6 ★ din 1667 comentarii
Tripadvisor
4.1 ★ din 85 comentarii
Yelp
3.9 ★ din 24 comentarii
Int Restaurants
4.1 ★ din 1506 comentarii
Restaurantreviews
4.5 ★ din 1607 comentarii
Gastroranking
4.3 ★ din 1539 comentarii
Restaurantsdb
2.9 ★ din 332 comentarii
Googlevalidate
4.5 ★ din 1413 comentarii

Restaurante bine cotate în apropiere de Dresden