Mai Thai - Köln
Mai Thai
Descriere
Imagini
Recenzii
Acest restaurant thailandez este situat direct pe Heumarkt. Vineri, la prânz, am vizitat-o, era practic goală și mai degrabă pe partea întunecată și murdară. Dar întâmpinarea de la chelner a fost suficient de caldă. M-am dus după Tom Yam Gung pe bază de creveți ... supă picantă urmată de curry thailandez de vită roșie, Gaeng Nuea și orez fiert, parțial lipicios. Ca desert am avut un mic castron de rambutan pe care cred că îl ieșise dintr-o cutie. Toate foarte frumoase. Tovarășul meu de masă a mers pentru chifle de primăvară, urmat de curry thailandez de pui verde și a terminat cu înghețată de vanilie acoperită în sos de ciocolată un bulgăre de zăpadă. Împreună cu băuturi răcoritoare și un bacșiș pe care l-am plătit, ceea ce era rezonabil. Una peste alta, o experiență thailandeză plăcută, lipsită puțin de atmosferă, dat fiind faptul că am luat masa acolo aproape singuri. De fapt, majoritatea oamenilor păreau să viziteze piața aglomerată de Crăciun chiar lângă ușă. A fost mult mai aglomerat
Vizitat luna aceasta și având în vedere locația sa chiar lângă o piață de Crăciun, prețurile au fost foarte rezonabile, iar mâncarea este una dintre cele mai bune mâncăruri thailandeze pe care le-am avut vreodată. Sosul satay cu puiul satays este o remarcă pentru mine ... personal, dar mi-a plăcut totul. Aveți chiar și sosuri cu masa dvs. și când comandați un curry, l-am luat pe masaman, este inclus orezul, cel puțin pentru restaurantele tailandeze din Marea Britanie este neobișnuit, așa că a fost o surpriză binevenită. Personalul a fost fantastic și mâncarea a ieșit foarte repede, fă-te și favorizează-te și oprește-te aici dacă ești în Köln și vrei să mănânci thailandeze
Colonia și colonia este o nebunie! Am ajuns la începutul carnavalului, ceea ce face din Köln un loc destul de ciudat. Restaurantele erau pline de Teletubbies, albine, pirați și alte creaturi interesante. A găsi un restaurant nu a fost ușor ... așa că am ajuns aici. Alegere sigură, deoarece au spațiu, un meniu variat și un serviciu bun. Toate au fost livrate la timp și au avut un gust bun. Toată lumea fericită
Am fost deja de câteva ori aici. Meniul de prânz este mic, dar, deoarece este ieftin, este la fel de bine. Mâncarea este delicioasă și atunci când nu comandați ..
Meniu PDF
Mai multe informații
QR-Code pentru meniu
