Klausen Burger - Cluj-Napoca
Klausen Burger
Descriere
Klausen Burger este un local popular în Cluj-Napoca, și, în general, are o reputație bună. Deși unii vizitatori au avut mici dezamăgiri legate de anumite aspecte precum gradul de copt al fripturii sau curățenia băii, majoritatea apreciază mâncarea excelentă și atmosfera plăcută a locației. Meniul oferă o varietate de opțiuni internaționale, cu focus pe burgeri, pizza, și paste, alături de opțiuni românești limitate. Cu un serviciu rapid și amabil, și o vedere superbă asupra orașului de pe terasa acoperită, Klausen Burger este cu siguranță un loc de vizitat pentru cei care doresc o experiență culinară memorabilă în Cluj.
Imagini
Cerere de rezervare pentru Klausen Burger
Recenzii
Am venit aici pentru priveliște, care a meritat deja prețul pe care l-am plătit! Am avut...
Când soția mea le-a spus colegilor că va merge la Klausen Burger pentru cină, au exclamat: „Ești turistă!” Când am văzut meniul, ne-am dat seama că este aproape în totalitate cu mâncare non-românească. Nachos, pizza, paste, burgeri, există multe opțiuni de ales. Totuși, ofertele locale sunt destul de puține. Cu toate acestea, ne-am bucurat de nachos, supa cremă de ciuperci și lasagna. (Fiica noastră de șase ani a ADORAT lasagna.) Au bere artizanală în meniu și două tipuri de cidru tare. (Cel de măr este dulce și răcoritor!) Totuși, am venit aici pentru priveliște și ne-a impresionat! Restaurantul este situat pe un acoperiș în zona veche a orașului, oferind o vedere spectaculoasă asupra orizontului urban, inclusiv vârfurile bisericilor celebre. Veniți să admirați apusul!
Un loc foarte confortabil în centrul orașului, situat deasupra unui mall. Foarte spațios, cu un decor stilat, o priveliște minunată asupra orașului, ospătari amabili, o selecție mare de băuturi și mâncare. Pizza și burgerul au fost de asemenea foarte gustoase, de calitate reală. Limonada de casă este pur și simplu fantastică. Îl recomand cu căldură! Ar fi necesar un meniu în engleză, deoarece ne-a luat destul de mult timp să alegem cu ajutorul unui translator.
Băuturile au fost foarte bune, dar am avut nevoie să așteptăm mult timp pentru aperitive. Când au ajuns, mâncarea era rece. Nu am reclamat pentru că eram foarte flămânzi și nu am vrut să mai așteptăm încă 25-30 de minute. Era și foarte aglomerat și nu am avut șansa să spunem vreunei ospătărițe. Mâncarea era totuși delicioasă, doar că foarte rece. Când am vrut să plătim nota, ospătărița era grăbită și nu ne-a întrebat cum a fost mâncarea. Așa că am plătit și am plecat. Mâncarea este bună, doar că nu am avut o experiență plăcută în restaurant.
Priveliști uimitoare, mai ales la apus. O masă foarte gustoasă (am comandat o rață foarte gustoasă). Oamenii recomandă berea de casă, Klausen Burger. Nu am un gust prea rafinat în materie de bere, dar a fost în regulă. Cu toate că toate mesele erau ocupate, mâncarea a venit destul de repede. Chelnerii sunt prietenoși și deschiși. Recomand cu tărie acest loc.
Meniu PDF
FAQ
Mai multe informații
QR-Code pentru meniu

