Trattoria Del Chianti - Braşov

#7 - Asiatic - Braşov, Italian, European

Trattoria Del Chianti

Trattoria Del Chianti
4.1 / 5 (4010 reviews)

Descriere

Trattoria Del Chianti oferă o experiență culinară variată, dar nu fără controverse. Deși mulți clienți laudă atmosfera plăcută și designul interior atrăgător, altele subliniază deficiențe în servicii și lipsuri de pe meniu. Diversitatea preparatelor italiene este limitată, cu un accent pe produse locale, iar feedback-ul diferă cu privire la calitatea ingredientelor. De asemenea, atenția la detalii în ordine s-a dovedit esențială, cu întârzieri la servire. În ciuda acestor neajunsuri, mâncarea, incluzând preparate precum supa de fructe de mare, a lăsat o impresie bună, dar experiența depinde adesea de ziua vizitei.

Ultimul update: 17.06.2026 de la: Ana

Recenzii

★ 4.1 / 5 from 4010 reviews
sergiu02
03.05.2023

Am fost foarte dezamăgit, nu pot să-l recomand. Mâncarea avea un gust amar, iar vinul era teribil.

lhackett-4
03.05.2023

Sunt cu fiica mea in Trattoria del Chianti din Brasov si am avut cea mai buna supa de fructe de mare vreodata! În mod normal, toate preparatele acestui restaurant sunt delicioase, dar această supă specială a fost un amestec de arome și gusturi care mi-au încântat gura și mi-au făcut ziua una specială. Îl recomand cu o lingură de smântână și, pentru cei care preferă gusturi picante, o mușcătură (sau mai multe) de ardei iute.

annamae-gibson
03.05.2023

Prima vizită acolo în timpul călătoriei mele de o zi în acest oraș și nu am fost deloc dezamăgită. Serviciul a fost grozav și mâncarea a fost de asemenea bună. Prețurile au fost sincer foarte corecte, dar ce mi-a plăcut cel mai mult a fost cum arăta clădirea! Nu doar că arată bine din exterior, dar și în interior. Pare ca un restaurant din Alpi, în timp ce a mai difuzat și cântecele anilor '80!

ana-wibowo
03.05.2023

Mediul este atât de enervant: trebuie să citești meniul sub lumina mobilului: scaunele sunt mai degrabă ca niște scaune de wc cu un orificiu în mijloc, senzația este că cazi... Îmi place acest restaurant pentru gustul bun, dar serviciul este atât de slab și nu pare să înțeleagă limba română... Să fii atent înainte de plată pentru că poți avea surprize: ai putea plăti pentru ce nu mănânci sau ai putea primi altceva decât ce ai comandat!!! Managerul încearcă să acopere dacă ceri la recepție care explică despre diferite articole! Este o rușine pentru acest restaurant din cauza managerului incompetent.

FAQ

Restaurantul oferă gratis WiFi pentru clienții săi.

Pentru bebeluși și copii mici, Restaurantul pune cu plăcere la dispoziție scaune pentru copii.

Mai multe informații

Restaurante în apropiere: