Matthieu’s - Bonn
Matthieu’s
Descriere
Imagini
Cerere de rezervare pentru Matthieu’s
Recenzii
În ciuda unui serviciu excelent și a unor ingrediente bune, cele două feluri de mâncare pe care le-am mâncat au fost destul de greoaie în execuție. Prea mult piure de morcov albastru, prea multă pastă cu galbenele, prea mult ficat cu duo de carne de vită. Un bun exemplu de când ar fi fost mai puțin ... mai mult
Am vrut să mergem mult timp în acest loc. Bistroul are o terasă frumoasă când este soare și un interior frumos când este mai rece sau ploios. Nu există o selecție mare în meniu, dar atunci te aștepți ca totul să fie proaspăt, ... nu? Primul lucru pe care l-am observat este serviciul prietenos, dar și cam lent, uneori foarte lent. Mâncarea a fost gustoasă, dar nu cea mai bună pe care o puteți găsi în Bonn. Și se pare că restaurantul a respectat regula: Cu cât plătiți mai mult, cu atât sunt mai mici porțiile din farfurie. apoi pentru o mini tort de brânză cu o lingură mică de înghețată este exagerat. M-am bucurat că există un supermarket Rewe pe drumul de întoarcere acasă pentru că îmi era încă foame după cină. Acest restaurant nu este rău, dar dacă doriți o calitate bună a prețului, există mai bine în Bonn
Am luat o cină minunată pe terasă aici recent. Casa Riesling a fost excelentă, la fel ca și pâinea cu tartine de casă. Acestea mi-au dat mari speranțe pentru masa mea, iar speranțele mele nu au fost dezamăgite. Supa cremă de sparanghel cu somon afumat a fost ... pur și simplu perfectă, cu dulceața sparanghelului jucându-se frumos cu fumul sărat al peștelui. Și ravioli de homar cu verdeață și arpagic au fost o urmărire gustoasă. Pannacotta de lămâie a fost un desert excelent. Totul a fost superb din punct de vedere vizual și o plăcere să mănânc. Prețul a fost oarecum neplăcut pentru o călătorie de afaceri, dar aceasta a fost o masă specială după o zi lungă de călătorie
Soțul meu rezervase o masă fără să verifice TA și ne întrebam cum se va încheia seara noastră, dar nu există niciun motiv de îngrijorare. Calamarele coapte erau delicioase, în special aluatul de casă, peștele meu-spadă perfect gătit, deloc uscat și ... într-un sos minunat. Din păcate, mielul comandat de soțul meu era uscat, dar încă surprinzător de gustos. Chelnerița a oferit imediat să-i aducă o nouă porție, dar a decis că este încă prea bine pentru a fi risipită. Un platou de brânză frumos a încheiat o cină foarte frumoasă, așa că ne-am gândit, când chelnerița ne-a oferit un digestiv prin compensare pentru mielul mai puțin perfect. Prețurile erau de fapt destul de rezonabile, ținând cont de calitatea mâncării. Ne vom intoarce
Ofertă excelentă de prânz cu supă germană de linte. Șuncă Kassler la cuptor cu piure de cartofi și conopidă, precum și un pinot grigio. Scaune în aer liber în frumoasa Südstadt. Serviciul a fost prietenos, iar viteza a fost ok. Perfect pentru prânz. Meniul de cină este mult mai scump și calitatea ... nu merită prețul. Rezervați în avans, deoarece locul este foarte mic
Meniu PDF
Mai multe informații
QR-Code pentru meniu
