Recenzii - Marinehaus
Rezumatul recenziilor
Imagini încărcate de recenzenți
Recenzii de la mai mulți utilizatori
Ultimul update : 31.05.2021
Soția mea și m-am oprit aici după o vizită lungă de vizită în jurul orașului Berlin. Este aproape de hotelul nostru și sa uitat minunat cu vederi frumoase la râu. La scaune, am întrebat dacă au acceptat cardurile de plată ca și pentru un motiv ciudat, alte trei furnizori de alimente cafenele ... Astăzi ne-au cerut să plătim în numerar? Acest lucru este într-adevăr neobișnuit, dar să fie conștient de această posibilitate din Berlin. Oricum, am fost informați că au făcut și intenționau să rămână pentru o masă, precum și băuturi. Am intrat în zona de bar al premiselor pentru a vedea ce au fost oferite Beers, deoarece am fost așezați în afara. Nu pot începe să descriu cât de neplăcut și plâns a fost proprietarul și chelnerița. Apreciez pe deplin că există bariere lingvistice și accept că nu sunt capabil să vorbesc mai mult decât câteva cuvinte din germană, dar ajutorul pe care l-am primit a fost absolut Nil. A spune că am simțit că nu ar fi o subevaluare gravă și nu am idee de ce. În afară de indiferența lor completă, au fost pur și simplu neprieteni. Am comandat băuturi pe care le-am consumat, dar am luat decizia acolo și apoi să nu mănânc. Când am încercat să plătesc factura, în ciuda întrebărilor înainte de a comanda, am fost întrebat dacă aș putea plăti bani! Proprietorul părea foarte nemulțumit când am informat membrul personalului că am avut doar un card de debit. Nu știu dacă a fost pur și simplu o zi proastă, dar bun venit am primit aici a fost atât de rău că am decis pur și simplu să nu mâncăm acolo
Pentru a prefața această recenzie, sunt un proprietar de restaurant foarte experimentat și nu am scris niciodată recenzii sărace despre locații, dar nu am fost niciodată tratat atât de prost ca prietenul meu și cu mine eram la Marinehaus. Experiența sa uitat prietenos, deoarece prietenul meu vorbește unii ... German, dar de îndată ce am vorbit despre orice engleză de la tot tratamentul pe care l-am primit a luat a Dacă sunteți american, vă recomandăm să găsim în altă parte în zonă. În timpul comenzii, nu am cerut serverului să traduc ceva pentru mine deloc, i-am cerut pur și simplu recomandările sale pare a fi un eveniment foarte comun în industria de servicii, iar doamna blondă a fost imediat fluturată și mi-a spus să-mi folosesc traducătorul de telefon, Și în ciuda faptului că locul fiind complet mort mi-a spus că "nu a avut timp să se traducă pentru mine". Din nou, nu aveam nevoie de nimic tradus deloc, am fost pur și simplu curios ceea ce ar recomanda. După sinele ei stresant și jenant, ei și cei doi colegi ai ei s-au așezat în jurul barului care ne-au privit în mod ciudat când ne-am mâncat mâncarea și ne-am băut berii. Se pare că a avut timp să stea în jurul privirii și vorbind despre noi, dar a fost prea ocupată pentru a da recomandări. Spre sfârșitul mesei noastre, am observat poze ale lui Fidel Castro și Che Guevara, postate pe perete, ceea ce ne-a făcut să ne dăm seama imediat de faptul că au fost discriminați pentru a fi american care era sincer mintea. A devenit evident că angajații acestui loc au în mod clar câteva probleme serioase cu oamenii din alte credințe. Când a venit să plătească, am așteptat în spatele unui gentleman german care a plătit cu un card de credit de un fel. Când a fost rândul meu să plătesc, doamna a scos-o că nu acceptă carduri de credit Visa. În dezamăgire m-am întors la masă pentru a-mi spune prietenului meu informații nefericite. Apoi a întrebat apoi în limba germană, la o doamnă diferită, care acceptă cărți de credit și, bineînțeles, a spus Visa, cu care a continuat să plătească. Am primit, de asemenea, o atitudine mai teribilă față de doamne la ieșire. În afară de a fi american și vorbind engleza, cu adevărat nu știu ce a pus aceste doamne și le-a făcut să ne trateze atât de prost. Cu toate acestea, simt nevoia de a lăsa alți turiști să știe experiența noastră, astfel încât să nu primească aceeași discriminare și atitudine pe care am primit-o
Când am cerut un meniu englezesc, au spus că nu au! Deci, răspunzând la a doua întrebare Cum să înțelegeți meniul, Google Translate !!!! Wtf ???? Nu-mi pasă doar de mâncare, îmi pasă de atitudinea prea! Cât de dificil este să faci ... un meniu englezesc ??? Sau nu dați un astfel de răspuns prost! Și apoi este Wi-Fi! Ei spun că au liber, dar fără WiFi! Deci, după cină am cerut o cafea, dar mașina de cafea a fost spartă!
Un restaurant tipic german, cu o lipsă de meniu englezesc. Încercând să dau seama ce este ceea ce privește meniul lingvistic german, am fost propuși din partea personalului de a utiliza Google Tranlates. Wifi anunțat a fost Kaput. Mâncarea era în regulă. Nici o cafea, cauza ... mascina a fost, de asemenea, caput



