The Cook by Hongleepark - Metro Manila
The Cook by Hongleepark
Descriere
Recenzii
Am sărbătorit ziua de naștere a surorii mele aici. Este a doua oară pentru noi aici și nu a dezamăgit. Am comandat Kimchi Pilaf, Seafood Carbonara și Pork Steak Salad. Totul a fost satisfăcător și apetisant. Multe mulțumiri serverului nostru, Joy pentru un serviciu excelent. ???? Probabil că vom reveni! Ambianță -4,5 / 5 Mancare 5/5 Calitatea mâncării 5/5 Serviciul 5/5
Trecut de acest loc a fost ademenit de mai multe ori de afișarea ușii replicii meniului lor. Ieri a fost ziua încercând să nu mă aștept la mult așa cum am văzut. Poate că afișajul nu este la fel de generos ca porția reală, dar m-am înșelat. Comandați bestseller-ului salată de friptură de porc, tort de lavă ca desert, piersică ca băutură și orez aburit. Porția de salată de friptură de porc este uriașă, carne de porc bine gătită, ador sosul care merge cu ea, dulce și puțin sărat. ????????. Legumele de salată făcute din salată, sfeclă roșie, roșie roșie, boabe de porumb, varză roșie, ananas și chiar cartofi prăjiți în combinație cu maia japoneză sunt foarte bune și vine și cu un ou prăjit. Peach ade a fost o băutură foarte răcoritoare, spumantă cu piersică reală, adoră și versiunea de litchi. Este ca o șampanie fără alcool. Și nu vă simțiți inconfortabil când aveți stomacul acru. Tortul cu lava de ciocolată a fost un tort dandy foarte umed, cu jetoane de choco bogate și înghețată de vanilie. Calitatea orezului este foarte bună. Servicii și personal în afara graficelor. Plasați-l confortabil, cu iluminare bună și îmi place ursuletul de pluș roșu. Restaurant coreean cu un meniu de inspirație occidentală. Nu sunt un tip occidental, dar acest restaurant îmi place mult. Mă întorc foarte curând. ???????????????? Raport calitate-preț excelent, experiență excelentă și Sayote murat. ????
Trecut de acest loc a fost ademenit de mai multe ori de afișarea ușii replicii meniului lor. Ieri a fost ziua încercând să nu mă aștept la mult așa cum am văzut. Poate că afișajul nu este la fel de generos ca porția reală, dar m-am înșelat. Comandați bestseller-ului salată de friptură de porc, tort de lavă ca desert, piersică ca băutură și orez aburit. Porția de salată de friptură de porc este uriașă, carne de porc bine gătită, adoră sosul care merge cu ea, dulce și puțin sărat. ????????. Legumele de salată făcute din salată, sfeclă roșie, roșie roșie, boabe de porumb, varză roșie, ananas și chiar cartofi prăjiți în combinație cu maia japoneză sunt foarte bune și vine și cu un ou prăjit. Peach ade era o băutură foarte răcoritoare, spumantă cu piersică adevărată, adoră și versiunea de litchi. Este ca o șampanie fără alcool. Și nu vă simțiți inconfortabil când aveți stomacul acru. Prăjitura de lavă de ciocolată a fost o prăjitură dandy super umedă, cu chipsuri bogate de choco și înghețată de vanilie. Calitate... citiți mai multe
Chelnerii au fost atât de prietenoși - acesta este unul dintre punctele culminante ale acestui loc, în afară de mâncarea coreeană bună. Ne-a plăcut uriașul castron de paste în sos de roșii - am uitat cum se numește, dar a fost delicios!
Eu și prietenul meu am luat cina aniversară aici pe 18 aprilie 2017. Am fi putut alege un restaurant mai sofisticat, dar pentru a fi sincer, mi-a plăcut fiecare moment în care am luat cina aici și nu aș fi putut fi mai fericit cu alegerea noastră. Le-am comandat salata picantă de friptură de pui și pilaf de creveți. Totul a fost atât de delicios! Vă sugerez să nu amestecați puiul aromat și verdeața, pentru că, din păcate, am făcut exact așa și ne-am fi dorit să nu avem. Chiar și așa, încă ne-a plăcut. Gustul salatei nu a fost copleșit de puiul picant și mi-a plăcut absolut maiaua pe care au folosit-o pentru salată. Pilaf de creveți a fost gătit al dente și a fost unul dintre cele mai delicioase feluri de orez pe care le-am avut vreodată. Nu sunt un consumator de orez greu, dar acest fel de mâncare a fost excepția mea. Presupun că am mâncat jumătate din acest fel de mâncare, care se presupune că a fost bun pentru 3-4 persoane. Am ajuns umflate și somnoroase, dar mulțumiți în toate privințele. Pentru locul în care am avut norocul să ajungem înainte de cină, așa că am avut câteva momente pentru noi. Iluminatul este puțin slab în interior, făcându-l potrivit pentru conversații intime. De asemenea, au o toaletă curată, ceea ce este întotdeauna un plus. Pentru serviciu, recomand angajaților care ne-au îngrijit în acea seară și ale căror nume le-am uitat din păcate. A fost foarte politicoasă pe tot parcursul sejurului nostru și era foarte informată despre mâncarea pe care o oferă.
Mai multe informații
QR-Code pentru meniu
